Sisukord
Talisport
Tänane leht
17.02.2017
Eesti Mälumäng Marina Kaljurand astub uude ametisse (8) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Majanduse lühiuudised Ametlik töökoht – ema Majandus Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud Telekanali TV3 müük jõuab lõpule Majanduse lühiuudised Raamatupidajatel on maksusüsteemi kohta üks lihtne ettepanek Kõrgepalgalised peavad loobuma 432 eurost aastas (15) Aktsia, mis maksab veerand miljonit Arendajad lubavad raamatupidamistarkvaraga seotud kulud ise kanda Välismaa Trumpi tüli julgeolekutöötajatega süveneb Mattis rikkus pressikonverentsi vana rutiini Tsahkna sõnul vajaks riigikaitse tegelikult rohkem kui 2,2 protsenti SKTst (2) KOHALIK VAADE. Ungari valitsus on võtnud MTÜd sihikule Arvamus Henrik Roonemaa: mida teha isesõitvas autos? (6) Aarne Mäe: homofestivali kaval kampaania (3) Vastukaja Peet Põder: pole Eestit Narvata ja Narvat Narva-Jõesuuta (7) Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus (2) Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga Ahto Lobjakas: Prantsusmaa Le Peni ja vabariigi vahel (12) Kultuur Tajuintensiivsusest suletud ruumis (1) Disain kuulub rahvale Sport Spordi lühiuudised Astmaraport: Norra suusatajad pole millegi vastu eksinud Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia? Bayern sillutas teed Wengeri ajastu lõpule (1) Eesti hoki ootab Balti liigat ja vabaneb negatiivsusest Tartu Tartu sai kolm uut aukodanikku Harjutamine lisab kiirabiautojuhi kätesse kindlust Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud Tähtsa tartlase tiitlit kandev naine satub sünnilinna harva Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette Kas Kodavere või Peipsiääre? Uue valla sünnivalu jätkub (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia?

3 min lugemist
Team Haanja treener Anti Saarepuu avaldab lootust, et olümpiale sõitjad valitakse lõpuks ikkagi sportliku printsiibi põhjal. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Tüli, hall argipäev, veel suurem tüli, veel hallima varjundiga argipäev – nii võib kokku võtta senise Eesti murdmaasuusatalve. Pikk eelmäng on lõpuks läbi saanud ja Otepää MK-etapp ukse ees. Ja siis juba kulminatsioon ehk Lahti MM. Kui muidu lähevad suusatreenerite Jaanus Teppani ja Anti Saarepuu seisukohad lahku, siis mõlemad on nõus, et Otepää sõidud näitavad eestlaste tegeliku taseme kätte paremini kui kunagi varem. Erinevalt paljudest varasematest aastatest on kõik maailma ässad ju kohal.

Tellijale Tellijale

Postimees kohtus esmalt Saarepuu ja seejärel Teppaniga Tehvandi staadioni kohvikus neljapäeva lõunal, täpselt kaks päeva enne vabatehnikasprinti, ja uuris, kes koondislaste heade või mitte nii heade tulemuste eest vastutama peaks.

«Tegelikult võib ikkagi minu poole pöörduda. Minu ametiga käib vastutamiskohus kaasas,» kinnitab Eesti suusakoondise peatreeneri nimetust kandev Teppan. Ometi pole elupõline tartlane endiselt kursis (loe: pole kurssi viidud) sportlaste treeningukavadega.

Saarepuu on Eesti selle aasta edukaima sprinteri Marko Kilbi isiklik juhendaja, lisaks treenivad täielikult tema plaanide järgi Raido Ränkel ja Alvar Johannes Alev. Suusaliidust täiesti eraldi tegutseva Team Haanja treenerina on tal ülevaade ka Aivar Rehemaa, Algo Kärbi, Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu ja Triin Ojaste tegemistest.

Taustal hõljuvad endiselt Mati Alaver ja Andrus Veerpalu, aga ametliku versiooni järgi tegelevad nad peamiselt Kasahstani ässa Aleksei Poltoraniniga.

16.02.2017 18.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto