Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Reps langes Vene propaganda lõksu (14) Avariipaigalt lahkumist põhjendatakse hirmuga Uhtna leid tõestas, et Eestis valmistati pronksehteid Repsi naiivsust kasutati ära ka Marimaal Kaevurite lesed süüdistavad meeste tööandjat hoolimatuses Sõjamuuseumis lavastati Vabadussõja lahing Riik karmistab võimuametite töötajate taustakontrolli Ida-Virumaal suureneb kelmuste hulk Reps Sputnikus: Eesti poliitikud ajavad rahvusi omavahel tülli (17) Majandus Seeniorid pürgivad toidutööstuskuningaks Majanduse lühiuudised Maa-alusele hiigelelektrijaamale terendab uus võimalus (8) Välismaa AJA PEEGEL. Vastuoluline revolutsionäär Malcolm X Gates kutsus maailma turvama vaktsiinidega Sotsid astuvad Merkelile valusalt kandadele Kaljulaidi sõnul on Eestil panustaja, mitte tarbija maine Eesti riigipea debüteeris Euraasia paneelil Välismaa lühid Ainult tulemüürist ja viirustõrjest ilmselgelt ei piisa Muuseum jutustab loo lastest Balkani sõjas USA senaator lubas Venemaale 2017. aastal peksa anda (2) Arvamus Vastulause: Postimehe reitingulugu solvas Keskerakonda (9) Aune Valk: miks Eesti lapsed on targad, aga õnnetud? (5) Postimees 1901. aastal: valdade ühendamine jätab talurahva hääleta David Davis: Brexit sõpru ei lahuta Juhtkiri: Müncheni sõnum ehk kohaloleku tähtsus (1) Jüri Reinvere: pideva üksteise provotseerimisega viskame ainult konfliktidele hagu alla (9) Kultuur 30 valguskiirusaastat Terminaatorit Teisel pool karumelu Sport Selver murdis võitmatu Tartu Tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati Balta võttis talve katsetusteks, et suvel suuremat kala püüda Medaleid noppinud Henry Sildaru naudib võistlemist täiel rinnal MM kujunes Dahlmeieri jõudemonstratsiooniks Tartu Aktsiisiga Euroopasse: varsti õllehind sama mis Soomes Sõudeäss võidutses suusarajal Hollandlased sõitsid Eestisse, et kordki elus jääl kala püüda Toome jalamile kerkib lõõtsmaja Laulude vahel vilksatab tõsist elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastulause: Postimehe reitingulugu solvas Keskerakonda

2 min lugemist
Raimond Kaljulaid. FOTO: Mihkel Maripuu

«Valija leidis taas tsentristid,» kirjutas Postimees esilehe suures pealkirjas (16.02). Tõsi, täpsustades allpool ja põhiloos, et jutt on eesti emakeelega valijatest. Keskerakond ei ole kunagi oma valijaid kaotanud! Meil on püsivalt olnud arvestatav toetus ka eestikeelsete valijate hulgas, kirjutab Keskerakonna juhatuse liige, Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Aastast 1999 on Keskerakond kahel korral riigikogu valimised võitnud. Oleme võitnud kohalikud valimised, pealinnas absoluutselt. Tüürime samas suunas ka sel korral. Euroopa Parlamendi valimistel, kus hääletada saavad ainult kodanikud, oleme jäänud teiseks või võitnud.

Keskerakonda on viimase kümne aasta jooksul toetanud vähemalt neljandik Eesti Vabariigi kodanikest. Kohati on toetus tõusnud kolmandikuni valijaskonnast, harva langenud alla 20 protsendi.

Väide «valitsuse vahetus mõjus hästi peaministriparteile, ent märksa halvemini teistele koalitsioonierakondadele» ei ole fakt, vaid spekulatsioon. Emor ei ole põhjuseid uurinud. Kindlas kõneviisis, allikale viitamata esilehel nii väita ei ole alust.

Keskerakonna reitingu tõusu taga on nii valitsusse minek kui ka erakonna muutunud juhtimine. Panustame rohkem otsesuhtlusele ja kohtumistele Eesti inimestega. See töötab.

«Kesikuteks» nimetatakse Keskerakonda tavaliselt internetikommentaarides. Ma ei mäleta, et seda väljendit oleks kasutanud Keskerakonna poliitilised oponendid. Suure päevalehe juhtkirja tasemel on see pretsedenditu.

Juhtkirjas kirjutatakse, et Keskerakonna «edu toetub endiselt eelkõige vene emakeelega valijatele» ning «erakond pole leidnud mingeid eriliselt sisukaid, tegelikult edasiviivaid lahendusi».

Keskerakond toetub tugevale ja laiapõhjalisele toetusele Eesti ühiskonnas. 

Kuni suurte meediaväljaannete või erakondade juhtide poolt jagatakse Eesti kodanikke «õigeteks kodanikeks» ja «vähem õigeteks kodanikeks», seni püsib ka ühiskonnas vastandumine eesti-vene teljel.

Vastandumist on õhutanud poliitikud kõigist erakondadest. Rõhutan, et ka Keskerakonnast. Ükskord peab see lõppema. See nõrgestab riiki, vähendab julgeolekut ja takistab kiirema majanduskasvu ning suurema heaolu saavutamist.

Eesti rahvuse, kultuuri ja keele kaitse on kindlalt sätestatud põhiseaduses. Valimisõigus laieneb kõigile kodanikele, sõltumata emakeelest.

Teatud osa poliitilise ja ajakirjandusliku eliidi paanika on tunnetatav. Mis nüüd saab, kui nii vene valija kui ka Savisaarega ei saa enam hirmutada? Appi, appi, appi!

Rahu. Toetusnäitajad tõusevad ja langevad. Reitingud ei tohi juhtida parteid, isegi kui partei juhib reitinguid. Tõejärgse ajastu juhatavad sisse meediaväljaanded ise – kui loobuvad faktide edastamisest ning positsioneerivad end erakondliku võitluse ühe osapoolena.

Lugejana armastan head ajakirjandust ja usun sellesse. Loodan südamest, et 16. veebruari Postimees ja selle juhtkiri olid arusaamatus. Kahtlematult tuleb erakonna esindajana ka endalt küsida, kas oleme teinud kõik endast oleneva, et oma seisukohti selgitada.

Seotud lood
18.02.2017 21.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto