E, 15.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lääne-Virumaalt leitud mündiaare on Põhjamaades ainulaadne

BNS
Lääne-Virumaalt leitud mündiaare on Põhjamaades ainulaadne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
10APRIL2015, Lääne-Virumaa, UHTNA
ROOMA MÜNDID, AARE, AARDELEID, MUINSUSKAITSE

Fotol: otsingu- ja kodulooklubi Kamerad leidis Uhtnast aarde
10APRIL2015, Lääne-Virumaa, UHTNA ROOMA MÜNDID, AARE, AARDELEID, MUINSUSKAITSE Fotol: otsingu- ja kodulooklubi Kamerad leidis Uhtnast aarde Foto: Marianne Loorents

2015. aasta kevadel Uhtnast leitud Eesti suurima Rooma mündiaarde seas on ainulaadseid provintsiaalrooma rahasid, mida ei ole Põhjamaadest varem leitud.

Arheoloog ja Tallinna Ülikooli numismaatikakogu hoidja Mauri Kiudsoo ütles BNSile, et kõik 2015. aasta kevadel Lääne-Virumaalt Uhtnast leitud Varudi-Vanaküla aarde mündid, mida on võimalik määrata, on nüüdseks ka määratud. Kiudsoo sõnul raskendas müntide määramist nende kehv seisukord.

Ajaloolase Risto P. Kooviti määrangutele tuginedes avastati, et 51 Rooma mündist 14 on sestertsid ning 30 provintsiaalrooma münti ehk vermingud, mis ei ole löödud mitte Roomas asunud rahapajas, vaid mõnes keisririigi provintsis.

Märksõnad
Tagasi üles