Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Reps langes Vene propaganda lõksu (14) Avariipaigalt lahkumist põhjendatakse hirmuga Uhtna leid tõestas, et Eestis valmistati pronksehteid Repsi naiivsust kasutati ära ka Marimaal Kaevurite lesed süüdistavad meeste tööandjat hoolimatuses Sõjamuuseumis lavastati Vabadussõja lahing Riik karmistab võimuametite töötajate taustakontrolli Ida-Virumaal suureneb kelmuste hulk Reps Sputnikus: Eesti poliitikud ajavad rahvusi omavahel tülli (17) Majandus Seeniorid pürgivad toidutööstuskuningaks Majanduse lühiuudised Maa-alusele hiigelelektrijaamale terendab uus võimalus (8) Välismaa AJA PEEGEL. Vastuoluline revolutsionäär Malcolm X Gates kutsus maailma turvama vaktsiinidega Sotsid astuvad Merkelile valusalt kandadele Kaljulaidi sõnul on Eestil panustaja, mitte tarbija maine Eesti riigipea debüteeris Euraasia paneelil Välismaa lühid Ainult tulemüürist ja viirustõrjest ilmselgelt ei piisa Muuseum jutustab loo lastest Balkani sõjas USA senaator lubas Venemaale 2017. aastal peksa anda (2) Arvamus Vastulause: Postimehe reitingulugu solvas Keskerakonda (9) Aune Valk: miks Eesti lapsed on targad, aga õnnetud? (5) Postimees 1901. aastal: valdade ühendamine jätab talurahva hääleta David Davis: Brexit sõpru ei lahuta Juhtkiri: Müncheni sõnum ehk kohaloleku tähtsus (1) Jüri Reinvere: pideva üksteise provotseerimisega viskame ainult konfliktidele hagu alla (9) Kultuur 30 valguskiirusaastat Terminaatorit Teisel pool karumelu Sport Selver murdis võitmatu Tartu Tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati Balta võttis talve katsetusteks, et suvel suuremat kala püüda Medaleid noppinud Henry Sildaru naudib võistlemist täiel rinnal MM kujunes Dahlmeieri jõudemonstratsiooniks Tartu Aktsiisiga Euroopasse: varsti õllehind sama mis Soomes Sõudeäss võidutses suusarajal Hollandlased sõitsid Eestisse, et kordki elus jääl kala püüda Toome jalamile kerkib lõõtsmaja Laulude vahel vilksatab tõsist elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aune Valk: miks Eesti lapsed on targad, aga õnnetud?

4 min lugemist
Aune Valk FOTO: Peeter Langovits

Täna alustab haridus- ja teadusministeerium enneolematult ulatusliku rahulolu-uuringuga koolides ja lasteaedades. Ministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valk kirjutab, miks on seda vaja ja kuidas uuring läbi viiakse.

Tellijale Tellijale

Eesti õpilaste rahulolust ja õnnelikkusest rääkides on rõhk olnud pigem nende omaduste vähesusel. Tavaliselt tõstatatakse see teema seoses PISA uuringuga, mis toob välja kontrasti meie õpilaste väga heade tulemuste ja vähese koolirõõmu vahel muu maailmaga võrreldes.

Eesti lapsed on targad, aga õnnetud. Olgu etteruttavalt öeldud, et sama kehtib ka meie täiskasvanute kohta: oleme täiskasvanute oskuste uuringu PIAAC järgi OECD riikide hulgas keskmisest paremate lugemis- ja matemaatikaoskusega, aga oma eluga samas keskmisest vähem rahul.

Negatiivne seos oskuste ja rahulolu vahel kehtib üle maailma: neis PISA riikides, kus tulemused on kehvemad, on õpilased õnnelikumad. Teisalt, riigi sees on nii Eestis kui enamikus teistes riikides õpilaste head tulemused siiski seotud kooliga rahuloluga.

18.02.2017 21.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto