Sisukord
Film
Tänane leht
22.02.2017
Eesti Dilbert Amet palub ettevõtjatest eelpensionäridelt vabandust (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakülg Peaminister: me ei anna Sputnikule intervjuusid (23) Kaitseväe juhataja õlgadele kinnitati kindralipagunid Eesti lühiuudised Laenuori sõna otseses mõttes (7) Majandus VKG peab riigikohtu otsust võiduks Eesti Energia üle Saudi naised teevad finantssektoris edukat karjääri Välismaa KOHALIK VAADE. Leedut mürgitab uus libauudiste laine (2) Mis juhtub ELi kodanikega pärast Brexitit? Euroopa vanim järv saadab välja hädasignaali Välismaa lühiuudised 22.02.2017 Saudi naised teevad finantssektoris edukat karjääri Arvamus Jüri Laurson: esimese Tartu suusamaratoni stardikoht vajab märkimist Juhtkiri: kameeleon Reps (37) Lugeja kiri: kahju minister Repsi piiratud teadmistest (6) Edasi 1987. aastal: seltsimees M. S. Gorbatšovi viibimine Eesti NSV-s Marko Suurmägi: kolime riigikogu Narva! (17) Olev Remsu: kes hoidsid tõrvikut? (1) Jüri Ratas: liitlasväed Eestis kaitsevad Euroopa rahu ja vabadust (6) Ahto Lobjakas: inimene pole loom (34) Kultuur Ugalas uuritakse, kuidas olla hea ema ja sealjuures terve mõistuse juurde jääda Kuidas jagada armastuse sõnumit? (1) Kultuuri lühid Sport Spordi lühiuudised Kes võiks saada naiste koondise peatreeneriks, Rits, Frier või Sõber? Medalinõudlejate relvad: spetsialist, kapten ja distsipliin Esimese eestlasena suuskadel 200 km/h: põlv puruks, aga kihutan ikka edasi (1) Aivar Pohlak: tagasi alguse juurde Tarbija Puust ja punaseks: miks võiks vabariigi aastapäeva toidud ise valmistada? (1) Tartu Karmi loomuga võitleja mängib kodus kassiga Tüli olematu puukuuri pärast Tartu ülikooli raamatukogu avamisest täitub täna 35 aastat Juhtkiri: küllalt, härra minister! Jüri Kõre: saja tuhande linn Tartu ehk kas suurus loeb? (1) Paguluses pallaslane mõtles Eestile Euroopa koolide füüsikapriimused kogunevad Tartusse mõõtu võtma Testime suusarada: ettevaatust Tehvandil end kõrvetamast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas jagada armastuse sõnumit?

3 min lugemist
Jaapanlased piinavad kristlasi. FOTO: Kaader filmist

See on film, mille kinolinale toomisega on Martin Scorsese tegelenud ligi 25 aastat oma elust – ometi ei tundu see aeg sugugi kummaliselt pikk, sest «Vaikus» tõstatab küsimusi, mille vastused võivad ajas, erinevas olukorras ja teistsuguses meeleseisundis muutuda ning mille peale võib vabalt mõelda ühe veerandsajandi või kogu oma elu. Need on sügavad religioossed, filosoofilised ja eetilised küsimused; vastused neile tulevad ja lähevad ning iga kord peab need enda jaoks uuesti mõtestama ja läbi tunnetama.

Tellijale Tellijale

Film on Shūsaku Endō romaani põhjal valminud lugu kahe katoliku misjonäri, Sebastião Rodriguese (Andrew Garfield) ja Francisco Garupe (Adam Driver) kannatusterohkest Kolgata teest 17. sajandi alguse Jaapanis, mil kristlus oli seal ametlikult keelatud religioon ning selle järgimine karistatav ristilöömisega. Kahe misjonäri eesmärk oli kohtuda oma õpetaja isa Cristóvão Ferreiraga (Liam Neeson), kes oli kuulduste kohaselt oma usu maha salanud, Kristuse pildi peale sülitanud ning elavat nüüd oma kohaliku naise ja lastega rahulikku budistlikku elu.

Rodriguest ootavad ees Kristuse kannatustega sarnanevad väljakutsed: tema teejuhiks saab kohalik Juudas Kichijiro (Yôsuke Kubozuka), oma meelekindlusetuses kohati isegi veidi groteskne karakter, kes on valmis teda iga kell üles andma, oma usku salgama ning hiljem pattu kahetsema. Rodriguese teele saadab spirituaalseid piinu saatanlik diktaator Inoue Masashige (Issey Ogata), kes näib väga hästi teadvat, et kõige talumatum põrgu ei pruugi olla mitte inimesest väljaspool, vaid inimese enda sees – ning palju keerulisem kui kellelegi igatsetud märtrisurm kinkida on lasta inimesel oma sisemisele põrgule otsa vaadata.

21.02.2017 23.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto