Avariipaigalt lahkumist põhjendatakse hirmuga

Politsei kahtlustab, et pildil olev BMW on sõiduk, mille roolis istunud mees sõitis surnuks teed ületaud naise ja koera ning põgenes sündmuspaigalt. FOTO: Politsei - ja piirivalveamet.

Liiklusspetsialistide sõnul põgenevad sõidukijuhid avariipaigalt šoki ja hirmu tõttu karistuse ees. Näiteks 11. veebruaril sõitis sõiduauto BMW ülekäigurajal otsa 60-aastasele naisele ja tema koerale ning põgenes. Raskelt viga saanud naine suri paar tundi hiljem haiglas, koer suri õnnetuskohal. Päev hiljem leiti auto ja veel mõni päev hiljem vahistati arvatav avarii põhjustaja, 19-aastane noormees.

Tellijale Tellijale

Mullu põgenes sündmuskohalt või jättis õnnetusest teatamata 427 sõidukijuhti, mis on päris suur arv, tõdes Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe.

«Ükskõik, mis juhtub, tuleb jääda kohapeale,» märkis ta, sest see võib päästa kannatanu elu, kui kutsuda kohe abi ja anda ise esmaabi. «Põgenemine on kindlasti karistust raskendav asjaolu, sest juhi käitumist iseloomustab ükskõiksus,» lausus politseiametnik.

18.02.2017 21.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto