Sisukord
Maailm
Postimees
20.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Reps langes Vene propaganda lõksu (14) Avariipaigalt lahkumist põhjendatakse hirmuga Uhtna leid tõestas, et Eestis valmistati pronksehteid Repsi naiivsust kasutati ära ka Marimaal Kaevurite lesed süüdistavad meeste tööandjat hoolimatuses Sõjamuuseumis lavastati Vabadussõja lahing Riik karmistab võimuametite töötajate taustakontrolli Ida-Virumaal suureneb kelmuste hulk Reps Sputnikus: Eesti poliitikud ajavad rahvusi omavahel tülli (17) Majandus Seeniorid pürgivad toidutööstuskuningaks Majanduse lühiuudised Maa-alusele hiigelelektrijaamale terendab uus võimalus (8) Välismaa AJA PEEGEL. Vastuoluline revolutsionäär Malcolm X Gates kutsus maailma turvama vaktsiinidega Sotsid astuvad Merkelile valusalt kandadele Kaljulaidi sõnul on Eestil panustaja, mitte tarbija maine Eesti riigipea debüteeris Euraasia paneelil Välismaa lühid Ainult tulemüürist ja viirustõrjest ilmselgelt ei piisa Muuseum jutustab loo lastest Balkani sõjas USA senaator lubas Venemaale 2017. aastal peksa anda (2) Arvamus Vastulause: Postimehe reitingulugu solvas Keskerakonda (9) Aune Valk: miks Eesti lapsed on targad, aga õnnetud? (5) Postimees 1901. aastal: valdade ühendamine jätab talurahva hääleta David Davis: Brexit sõpru ei lahuta Juhtkiri: Müncheni sõnum ehk kohaloleku tähtsus (1) Jüri Reinvere: pideva üksteise provotseerimisega viskame ainult konfliktidele hagu alla (9) Kultuur 30 valguskiirusaastat Terminaatorit Teisel pool karumelu Sport Selver murdis võitmatu Tartu Tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati Balta võttis talve katsetusteks, et suvel suuremat kala püüda Medaleid noppinud Henry Sildaru naudib võistlemist täiel rinnal MM kujunes Dahlmeieri jõudemonstratsiooniks Tartu Aktsiisiga Euroopasse: varsti õllehind sama mis Soomes Sõudeäss võidutses suusarajal Hollandlased sõitsid Eestisse, et kordki elus jääl kala püüda Toome jalamile kerkib lõõtsmaja Laulude vahel vilksatab tõsist elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ainult tulemüürist ja viirustõrjest ilmselgelt ei piisa

3 min lugemist
FOTO: DANIEL MIHAILESCU / AFP / Scanpix

Nagu julgeolekukonverentsi kõrvalürituse «Hübriidsõda ja rünnakud demokraatlike institutsioonide vastu» läbiviija Marco Gercke firmast Red Team kohe sissejuhatuseks teatab, on see, et tänavu ka ajakirjanikke sellele simulatsioonile lastakse, suur vastutulek.

Tellijale Tellijale

Mullu olnud samasugune simulatsioon niivõrd salajane üritus, et isegi kutsutud ei tohtinud öelda, et nad on kutsutud. Ja loomulikult oli tegu vaid auväärt riigi poole esindajatega. Tänavu, kus ka lihtsurelikud platsis, on simulatsiooni stsenaariumi mõnevõrra mugandatud – et poolsalajane info avalikuks ei tuleks.

Sarnaselt mõne teisegi konverentsilisega meenutab ka Gercke värsket libauudist Leedust, kus keegi pahatahtlik anonüümne persoon suutis meediasse paisata valeinfo, justkui saanuks sinna NATO egiidi all läkitatud Saksa sõdurid hakkama vägistamisega. Ning märgib kõheduse suurendamiseks, et tehisintellekti abil on nüüd võimalik genereerida libauudiseid, mis pääsevad läbi parimatestki filtritest.

18.02.2017 21.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto