Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
25.02.2017
Eesti Galerii: Ameerika sõdurid käisid kinos «1944» vaatamas (2) Mälumäng Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Selgus jääkaru sugu Tsitaate aastapäevakõnedest 25.02 Nagu Sputnikult kukkunud (6) Vitriini AK osa, 25.02 Eesti lühiuudised 25.02 Vitriini Postimehe osa, 25.02 Vabariigi aastapäeval kõlasid üleskutsed hoida ühtsust NATO kursil täiskindral (1) Majandus Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Välismaa Jaapani hõbekeeled müüvad üksikutele naistele unistusi Iraagi väed jõudsid Mosuli lääneossa Välismaa lühid Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Marti Aavik: naabrinaise vabadus, las minna? (13) Juhtkiri: Vabariigi aastapäev sisendab lootust (1) Edasi 1990. aastal: intertüdrukud Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Elagu Jaak Prints! (4) Trumpi kuldne valik Exegi mo(nu)mentum Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Kultuur Aeg armastada, aeg andestada Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aja auk. Hinge kaleidoskoop Aja auk. Töö marksistlikus tehases Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Elagu Jaak Prints! (4) Sport Valga/Valka mängijad saatsid kihlveoskandaali tõttu meediale avaliku kirja Kahevõistlus on out, soomlane tahab suusatamist Sildarude kuldse duubli peale tõusid emotsioonid lakke Ujumiskoondise peatreener asus süsteemi reformima AK Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Ain Mäesalu: 800 aastat tagasi saavutasid eestlased Otepääl ühe ristisõdade olulisima võidu Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aeg armastada, aeg andestada Aja auk. Töö marksistlikus tehases Aja auk. Hinge kaleidoskoop Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Soomes on varjend majas sama loomulik kui seinad või katus (1) Eesti seisukoht: Kriisikoldest lahkumine on punkrisse varjumisest tõhusam (2) Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Arter Sõiduproov: Nissan Micra. Ellujäämisõpetus herilase näitel Videomängus maailma loomine. Kirjandus 2.0 Kodu on seal, kus on su süda Noorte luuletajate isamaalised riimid Horoskoop Mis on kleidi all? Gaute Kivistik: Ega võidud õpeta midagi, õpetavad ainult kaotused Tartu noored, kes lähevad otse «Eesti laulu» lavale Miks kodumaised telesarjad on välismaistest popimad? Justin Petrone: ebamugav küsimus (2) Sai pole saatanast! Ideaalse vastlakukli retsept (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ideaalse vastlakukli retsept

7 min lugemist
  • Hea ja ehe tooraine on vastlakuklite õnnestumiseks olulisim.
  • Vastlakukkel saab õhulisem ja mahlasem, kui see moosi ja vahukoorega täita.
Vastlakuklid moosi- ja vahukooretäidisega. FOTO: Eva Pärtel

Vähemasti Eestis on vastlakukkel kuklite kuningas. Mis seal siis nii erilist on? Võta sai ja pane vahukoort peale, tulemus on peaaegu sama, muigavad küünikud. Kui aga lisada kooslusesse kardemoni, moosi, vanilli või mandlilaaste, saab sai erilisem, kinnitab Perenaise Pagariäri eestvedaja Eva Pärtel.

Tellijale Tellijale

Kardemon, kodune vaarikamoos ja ehtne vahukoor käivad kirgliku küpsetaja, muu hulgas saia- ja koogiklassikat käsitleva «Küpsetaja käsiraamatu» autori Eva Pärteli vastlakuklitesse alati. Hea ja ehe tooraine on põhiline, ütleb ta. Ilmetust ja kuivast saiast muhedaks vahukoorekukliks tõesti ainest ei ole.

Tema Perenaise Pagariäris tehakse tellimisel näiteks ka minikukleid, mille tarvis võetakse umbes pingpongipalli mõõdus saiapallikestelt «mütsike» maha, uuristatakse sisu välja ning täidetakse õõnsus vaarikamoosi ja koheva vahukoorega. «Tulemuseks on väike ja mahlane amps, mis on iseäranis meeltmööda neile, kes palju saia süüa ei taha,» ütleb Pärtel. Samamoodi võib tavasuuruses kuklitelt sisu välja võtta – kes rohkem, kes vähem – ning õõnsusesse käepärast moosi ja vahtu löödud koort panna. Tuhksuhkur ja mandlilaastudki on lõppviimistluses pealeraputamiseks asjakohased.

24.02.2017 27.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto