Sisukord
Film
Tänane leht
23.02.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Vastupanu padrunite lõppemiseni Kullaterana hoitud sinimustvalge Elu sisuks eestlane olemine Peaminister Ratas kaitses Repsi riigikogu ees Prokuratuur hakkab uurima ahistamist Tartu Ülikoolis Kadetid on Sisekaitseakadeemia kolimise vastu Elagu Eesti! Mina jään! (1) Hummuli lapsed valmistusid pidupäevaks presidenti joonistades Video: Lasnamäe lasteaias tantsitakse-lauldakse iga 24. veebruari eel Eesti Vabariigile Majandus Rakvere lihatööstus sai Uus-Meremaa turul jala ukse vahele Läti alkoralli kasvatas A. Le Coqi eksporti 42 protsenti Välismajanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised EASi uut juhti ootavad tõsised väljakutsed Kulla hind liigub valesti Võrgutasude hinnalangust peab hakkama ise taotlema Välismaa PERSOON: Abordi tuline pooldaja ja vastane Jane Roe Kimi venna tapmine võib olla ränk diplomaatiline möödalask Välismaa lühid Maavälise elu leidmise võimalused kasvasid järsult – ühe tähe ümber pöörleb seitse Maad (7) Arvamus Postimees 1938. aastal: Chamberlain: kollektiivset julgeolekut pole olemas Sõnad, mille saime eelmistelt presidentidelt ehk «tädi Maalist» «vabakonnani» Rein Veidemann: igavesti Eesti (5) Postimehe videotervitus: Palju õnne, 99-aastane Eesti Vabariik! (8) Kultuur François Ozoni vabastav vale Enn Säde ajab oma mälestustega juttu Sport Eesti suurim lootus Kristjan Ilves hüppab tähtede poole Väravapidu jättis põnevuse kordusmängu eel õhku Ebatavaline Tartu maraton kütab kirgi (1) Tarbija Tarbija lühiuudised Turunduse eest vastutavad nii disainer kui ka ostja Tartu Kas vanalinna parkimismaja ajaks liikluse umbe? (5) Paisuv erakool plaanib sügisest viit paralleeli Eesti parimal pagaril on ahjud enne pidupäevi alati kuumad Petserimaa mees küsib: miks on passis mu sünnikoht Venemaa? (9) Punalipulises Tartus ehtis teatrit sinimustvalge lipp Enn Lillemets: meis kõigis on kröömike Ärnit või Imbit Poole aasta jooksul on Tartust lahkunud kolm pagulasperet (3) Kulus kaks aastat, et luua piinlikult täpse tööga hindamatu pärandus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enn Säde ajab oma mälestustega juttu

4 min lugemist
Ilmamehe Vadim Želnini juures Vellaveres, 1975. Valmib Rein Marani film «Looduse hääled». FOTO: Vallo Kepp

Inimene püsib koos oma mälestustes. Võtke mälestused ära ja inimene lakkab olemast, ütleb mälupiltide autor Enn Säde.

Tellijale Tellijale

Enn, niikaua kui ma mäletan, olete alati väga viisakalt pahandanud, kui oleme jälle mõne faktiga eksinud. Meie tutvuski algas ilmselt ühest sellisest apsakast, vist oli see siis, kui Postimehe viktoriinis küsiti Jüri Müüri ja nimetati teda SSis teeninud filmimeheks. Aga häält olete teinud ka siis, kui me lihtsalt ei mäleta. Korra koguni prahvatanud, et ajakirjanduse kultuurimälu on katkemas.

Mitte ainult ajakirjanduse puhul ei ole see nii. Kultuurimälu katkemisest, õigupoolest ajaloomälu katkemisest on tänapäeval küllap põhjusega räägitud. Uus uljas põlvkond mäletab üksnes seda, millal üks või teine tehnoloogiline jubin/vidin turule ilmus. Jälle üks ennesõjaaegse sauruse torisemine? Vaadake Eric Hobsbawmi «Äärmuste ajastust» autori vihjet «täiesti aruka Ameerika tudengi kohta, kes küsis, kas väljend II maailmasõda peaks tähendama seda, et on olnud ka I maailmasõda».

22.02.2017 24.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto