Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Laurson: esimese Tartu suusamaratoni stardikoht vajab märkimist

1 min lugemist
Tartu suusamaraton on Eesti üks tuntumaid spordiüritusi nii kodumaal kui ka piiri taga. FOTO: Ain Protsin.

Suusafännid loodavad, et vaatamata tänavusele kasinale lumele saab Tartu Maratoni start teoks.

Tänavu möödub Tartu-Kääriku suusamaratonist 57 aastat. Esimese maratoni distantsi pikkus oli 55 km ja lõpetajaid 210. Stardi lähe algas Emajõelt ja kulges piki Emajõge kuni Ropka pargini ning lõppes finišiga Käärikul.

Siis ei osanud keegi arvata, et sellest spordi suurüritusest saab alguse praegune Eesti tuntuim rahvaspordiüritus Tartu Maraton, millest võtavad osa ka paljud välismaa maratonihuvilised. Tartu Maraton on olnud hea rahvaspordi inkubaator, kust on alguse saanud paljud maratonid: Jooksumaraton, Tartu Rattamaraton, Tartu Rulluisumaraton, Tartu Linnamaraton – sügisjooks, Mini Suusamaraton ja palju teisigi rahvaspordi üritusi, mis on sportlikule liikumisele toonud nii lapsi, noori kui ka eakaid.

Tartu Maratonil on suur tähtsus Eesti kultuuri edendamisel ja spordiürituste viljelemisel. Tartu on maailmas tuntud ülikoolilinn, mida külastab igal aastal hulgaliselt välisturiste, kellest paljud on samuti spordilembesed ja tahavad maailmas Tartule kuulsust toonud Tartu Maratoni lähtekohale pilku heita.

Aastaid tagasi lubas linnavalitsus paigaldada Tartu Maratoni lähtekoha tähistamiseks mälestussamba. Vabaduse puiestee ja Emajõe vahelisele rohealale restoran-ööklubi Atlantise vastu. Nüüd on selgunud, et isegi mälestussamba projekt on valmis, kuid nagu ikka, rahast on pisut puudu ja tegu jääb vajalikku rahavoogu ootama.

Paistab, et lootust on, sest Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul teeb Tartu linnavalitsus kõik endast oleneva, et mälestussammas saaks avatud tänavu augustis. Seega võime kindlad olla, et juba enne 60. Tartu Maratoni juubelipäeva on igal huvilisel võimalik heita pilk Tartu Maratoni lähtekohta tähistavale mälestussambale.     

Jüri Laurson, esimesest suusamaratonist osavõtja

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto