Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2017
Eesti Dilbert Amet palub ettevõtjatest eelpensionäridelt vabandust (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakülg Peaminister: me ei anna Sputnikule intervjuusid (23) Kaitseväe juhataja õlgadele kinnitati kindralipagunid Eesti lühiuudised Laenuori sõna otseses mõttes (7) Majandus VKG peab riigikohtu otsust võiduks Eesti Energia üle Saudi naised teevad finantssektoris edukat karjääri Välismaa KOHALIK VAADE. Leedut mürgitab uus libauudiste laine (2) Mis juhtub ELi kodanikega pärast Brexitit? Euroopa vanim järv saadab välja hädasignaali Välismaa lühiuudised 22.02.2017 Saudi naised teevad finantssektoris edukat karjääri Arvamus Jüri Laurson: esimese Tartu suusamaratoni stardikoht vajab märkimist Juhtkiri: kameeleon Reps (37) Lugeja kiri: kahju minister Repsi piiratud teadmistest (6) Edasi 1987. aastal: seltsimees M. S. Gorbatšovi viibimine Eesti NSV-s Marko Suurmägi: kolime riigikogu Narva! (17) Olev Remsu: kes hoidsid tõrvikut? (1) Jüri Ratas: liitlasväed Eestis kaitsevad Euroopa rahu ja vabadust (6) Ahto Lobjakas: inimene pole loom (34) Kultuur Ugalas uuritakse, kuidas olla hea ema ja sealjuures terve mõistuse juurde jääda Kuidas jagada armastuse sõnumit? (1) Kultuuri lühid Sport Spordi lühiuudised Kes võiks saada naiste koondise peatreeneriks, Rits, Frier või Sõber? Medalinõudlejate relvad: spetsialist, kapten ja distsipliin Esimese eestlasena suuskadel 200 km/h: põlv puruks, aga kihutan ikka edasi (1) Aivar Pohlak: tagasi alguse juurde Tarbija Puust ja punaseks: miks võiks vabariigi aastapäeva toidud ise valmistada? (1) Tartu Karmi loomuga võitleja mängib kodus kassiga Tüli olematu puukuuri pärast Tartu ülikooli raamatukogu avamisest täitub täna 35 aastat Juhtkiri: küllalt, härra minister! Jüri Kõre: saja tuhande linn Tartu ehk kas suurus loeb? (1) Paguluses pallaslane mõtles Eestile Euroopa koolide füüsikapriimused kogunevad Tartusse mõõtu võtma Testime suusarada: ettevaatust Tehvandil end kõrvetamast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Laurson: esimese Tartu suusamaratoni stardikoht vajab märkimist

1 min lugemist
Tartu suusamaraton on Eesti üks tuntumaid spordiüritusi nii kodumaal kui ka piiri taga. FOTO: Ain Protsin.

Suusafännid loodavad, et vaatamata tänavusele kasinale lumele saab Tartu Maratoni start teoks.

Tänavu möödub Tartu-Kääriku suusamaratonist 57 aastat. Esimese maratoni distantsi pikkus oli 55 km ja lõpetajaid 210. Stardi lähe algas Emajõelt ja kulges piki Emajõge kuni Ropka pargini ning lõppes finišiga Käärikul.

Siis ei osanud keegi arvata, et sellest spordi suurüritusest saab alguse praegune Eesti tuntuim rahvaspordiüritus Tartu Maraton, millest võtavad osa ka paljud välismaa maratonihuvilised. Tartu Maraton on olnud hea rahvaspordi inkubaator, kust on alguse saanud paljud maratonid: Jooksumaraton, Tartu Rattamaraton, Tartu Rulluisumaraton, Tartu Linnamaraton – sügisjooks, Mini Suusamaraton ja palju teisigi rahvaspordi üritusi, mis on sportlikule liikumisele toonud nii lapsi, noori kui ka eakaid.

Tartu Maratonil on suur tähtsus Eesti kultuuri edendamisel ja spordiürituste viljelemisel. Tartu on maailmas tuntud ülikoolilinn, mida külastab igal aastal hulgaliselt välisturiste, kellest paljud on samuti spordilembesed ja tahavad maailmas Tartule kuulsust toonud Tartu Maratoni lähtekohale pilku heita.

Aastaid tagasi lubas linnavalitsus paigaldada Tartu Maratoni lähtekoha tähistamiseks mälestussamba. Vabaduse puiestee ja Emajõe vahelisele rohealale restoran-ööklubi Atlantise vastu. Nüüd on selgunud, et isegi mälestussamba projekt on valmis, kuid nagu ikka, rahast on pisut puudu ja tegu jääb vajalikku rahavoogu ootama.

Paistab, et lootust on, sest Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul teeb Tartu linnavalitsus kõik endast oleneva, et mälestussammas saaks avatud tänavu augustis. Seega võime kindlad olla, et juba enne 60. Tartu Maratoni juubelipäeva on igal huvilisel võimalik heita pilk Tartu Maratoni lähtekohta tähistavale mälestussambale.     

Jüri Laurson, esimesest suusamaratonist osavõtja

Seotud lood
21.02.2017 23.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto