Paguluses pallaslane mõtles Eestile

Näitusel E-kunstisalongis on teineteise kohal kaks litograafiatehnikas linnavaadet: «Tartu Lossi tänav» (ülal, 1977) ja «Viljandi» (1975). FOTO: Sille Annuk

E-kunstisalongis on avatud kunstnik Erich Pehapi (1912–1981) näitus figuraalkompositsioonidest, kohavaadetest ja olmestseenidest graafikas, söe- ja sangviinijoonistustel ning akvarellides. Need ligi 30 teost on valminud alates 1930. aastatest kuni 1970. aastate lõpuni.

Tellijale Tellijale

Viljandist pärit Pehap lõpetas Pallase 1939. aastal graafikuna Arkadio Laigo juhendusel. Samas lennus lõpetasid ka Elmar Kits, Salome Trei, Lepo Mikko, Eduard Rüga ja Ella Mätik. Pärast lõpetamist jäi Pehap Tartusse ning alustas tööd joonistusõpetajana.

Teise maailmasõja puhkemisel kolis Pehap tagasi Viljandisse ja töötas Segakaubastu dekoraatorina. Sellest loomeperioodist pärineb E-Kunstisalongi näitusel töö «Saapapoe aken». Visandina valminud kavandid poodide vitriinide ja akende kujundamiseks on kunstniku loomingu põnev peatükk, kus kohtuvad loominguline kujutlusvõime ja praktiline kaalutlus.

21.02.2017 23.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto