Sisukord
Kultuur
Postimees
25.02.2017
Eesti Galerii: Ameerika sõdurid käisid kinos «1944» vaatamas (2) Mälumäng Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Selgus jääkaru sugu Tsitaate aastapäevakõnedest 25.02 Nagu Sputnikult kukkunud (6) Vitriini AK osa, 25.02 Eesti lühiuudised 25.02 Vitriini Postimehe osa, 25.02 Vabariigi aastapäeval kõlasid üleskutsed hoida ühtsust NATO kursil täiskindral (1) Majandus Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Välismaa Jaapani hõbekeeled müüvad üksikutele naistele unistusi Iraagi väed jõudsid Mosuli lääneossa Välismaa lühid Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Marti Aavik: naabrinaise vabadus, las minna? (13) Juhtkiri: Vabariigi aastapäev sisendab lootust (1) Edasi 1990. aastal: intertüdrukud Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Elagu Jaak Prints! (4) Trumpi kuldne valik Exegi mo(nu)mentum Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Kultuur Aeg armastada, aeg andestada Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aja auk. Hinge kaleidoskoop Aja auk. Töö marksistlikus tehases Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Elagu Jaak Prints! (4) Sport Valga/Valka mängijad saatsid kihlveoskandaali tõttu meediale avaliku kirja Kahevõistlus on out, soomlane tahab suusatamist Sildarude kuldse duubli peale tõusid emotsioonid lakke Ujumiskoondise peatreener asus süsteemi reformima AK Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Ain Mäesalu: 800 aastat tagasi saavutasid eestlased Otepääl ühe ristisõdade olulisima võidu Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aeg armastada, aeg andestada Aja auk. Töö marksistlikus tehases Aja auk. Hinge kaleidoskoop Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Soomes on varjend majas sama loomulik kui seinad või katus (1) Eesti seisukoht: Kriisikoldest lahkumine on punkrisse varjumisest tõhusam (2) Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Arter Sõiduproov: Nissan Micra. Ellujäämisõpetus herilase näitel Videomängus maailma loomine. Kirjandus 2.0 Kodu on seal, kus on su süda Noorte luuletajate isamaalised riimid Horoskoop Mis on kleidi all? Gaute Kivistik: Ega võidud õpeta midagi, õpetavad ainult kaotused Tartu noored, kes lähevad otse «Eesti laulu» lavale Miks kodumaised telesarjad on välismaistest popimad? Justin Petrone: ebamugav küsimus (2) Sai pole saatanast! Ideaalse vastlakukli retsept (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine

3 min lugemist
Pedigree FOTO: Joonas Rahusaar

Pedigree

Standard Sundown

Hinne: 4

Dead Furies

No Talking All Action

Fuck Art Let's Dance

Hinne: 3

Tellijale Tellijale

Miks kirjutada Pedigree ja Dead Furiese uutest plaatidest kokku? Kõigepealt, miks ka mitte, paber ju ei tõrgu,  teiseks, mõlemad on esimese puhul tinglikumalt ja teise puhul vähem tinglikult uued eesti rokiplaadid, ja kolmandaks võiks teatava ühenduslülina esile tuua, et Dead Furiese frontman Ardo Kivi (ka enneaegu tegevuse lõpetanud Tallinn Daggersi boss), musitseeris – kasutaksin siinkohal seda sõna, sest sellest võib arvustuse hilisemas osas veel abi olla – omal ajal ka Pedigrees ning teeb episoodiliselt kaasa ka praegu.

Pedigree on vana bänd (90ndatest), Dead Furies uus (vist eelmisel aastal moodustatud). Pedigree kohta on pidevalt ja isegi tüütuseni öeldud «Eesti industrial’i lipulaev», kuid samas on see tõsi. Võiks sellega ka öelda, et Pedigree kannab endas teatavat traditsiooni ja järjepidevust. Vaatamata sellele, et Pedigree on industriaalsuse, automatiseerituse ja seega loomu poolest mitteautentsuse produkt – heidame pilgu kasvõi plaadi nimele ja kaanele, millel näeme paistmas ühte «standardiseeritud päikeseloojangut» –, on neis ikkagi midagi autentset, nad on real. Küsimus, kas real on hea või halb, on siinkohal juba natuke laiem küsimus. Pedigree esindab midagi.

24.02.2017 27.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto