K, 6.12.2023

Laenuori sõna otseses mõttes

Joosep Värk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Madratsi ja lauahunnikuga remonditav tuba, kus meest kinni hoiti.
Madratsi ja lauahunnikuga remonditav tuba, kus meest kinni hoiti. Foto: Kohtutoimik

«Kartsin teda väga ja tegin kõik, mis ta teha käskis,» tunnistas üle kahe kuu juhututtava orjuses olnud mees. «Mina ei olnud sellega (orjaks jäämisega – J. V.) nõus ja hakkasin vastu. Ma tahtsin koju tagasi minna,» ütles Andres (nimi ohvri kaitseks muudetud – J. V.) eelmise aasta juulis politseinikele, kes teda kuriteos kahtlustatavana üle kuulata soovisid. Kuigi esialgu kahtlustati Andrest varguses, said uurijad jälile täiesti enneolematule kuriteole.

«Aga minu vastuhakkamine lõppes sellega, et Ingvar Kaunissaare kutsus mingi auto meile järele ja sõidutas mind metsa. Õues oli pime ja ma ei oska seda kohta, kuhu me sõitsime, kirjeldada. Metsas võttis Ingvar Kaunissaare alumiiniumist kurika ja hakkas mind peksma. Ta lõi mind vasakule poole seljale, vasakut jalga ja näkku. /…/ Kui Ingvar mind kurikaga lõi, siis ma kukkusin maha ja ta lõi mind ikka edasi. /…/ Pärast seda, kui Ingvar Kaunissaare mind kurikaga peksis, kartsin ma teda väga ja tegin kõik, mis ta teha käskis.»

See on Andrese kirjeldus, kuidas juhututtav Ingvar Kaunissaare (22) ta orjastas. Kirjeldus, kuidas täiskasvanud, orjastajast kuus aastat vanem mees oli nii ära hirmutatud, et ei julgenud isegi juhuslikult vabadusse pääsenuna põgeneda. Loo jutustamiseks lähme tagasi aega, mil Kaunissaare ja Andres tutvusid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles