Sisukord
Eesti
Tänane leht
22.02.2017
Eesti Dilbert Amet palub ettevõtjatest eelpensionäridelt vabandust (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakülg Peaminister: me ei anna Sputnikule intervjuusid (23) Kaitseväe juhataja õlgadele kinnitati kindralipagunid Eesti lühiuudised Laenuori sõna otseses mõttes (7) Majandus VKG peab riigikohtu otsust võiduks Eesti Energia üle Saudi naised teevad finantssektoris edukat karjääri Välismaa KOHALIK VAADE. Leedut mürgitab uus libauudiste laine (2) Mis juhtub ELi kodanikega pärast Brexitit? Euroopa vanim järv saadab välja hädasignaali Välismaa lühiuudised 22.02.2017 Saudi naised teevad finantssektoris edukat karjääri Arvamus Jüri Laurson: esimese Tartu suusamaratoni stardikoht vajab märkimist Juhtkiri: kameeleon Reps (37) Lugeja kiri: kahju minister Repsi piiratud teadmistest (6) Edasi 1987. aastal: seltsimees M. S. Gorbatšovi viibimine Eesti NSV-s Marko Suurmägi: kolime riigikogu Narva! (17) Olev Remsu: kes hoidsid tõrvikut? (1) Jüri Ratas: liitlasväed Eestis kaitsevad Euroopa rahu ja vabadust (6) Ahto Lobjakas: inimene pole loom (34) Kultuur Ugalas uuritakse, kuidas olla hea ema ja sealjuures terve mõistuse juurde jääda Kuidas jagada armastuse sõnumit? (1) Kultuuri lühid Sport Spordi lühiuudised Kes võiks saada naiste koondise peatreeneriks, Rits, Frier või Sõber? Medalinõudlejate relvad: spetsialist, kapten ja distsipliin Esimese eestlasena suuskadel 200 km/h: põlv puruks, aga kihutan ikka edasi (1) Aivar Pohlak: tagasi alguse juurde Tarbija Puust ja punaseks: miks võiks vabariigi aastapäeva toidud ise valmistada? (1) Tartu Karmi loomuga võitleja mängib kodus kassiga Tüli olematu puukuuri pärast Tartu ülikooli raamatukogu avamisest täitub täna 35 aastat Juhtkiri: küllalt, härra minister! Jüri Kõre: saja tuhande linn Tartu ehk kas suurus loeb? (1) Paguluses pallaslane mõtles Eestile Euroopa koolide füüsikapriimused kogunevad Tartusse mõõtu võtma Testime suusarada: ettevaatust Tehvandil end kõrvetamast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laenuori sõna otseses mõttes

7 min lugemist
Madratsi ja lauahunnikuga remonditav tuba, kus meest kinni hoiti. FOTO: Kohtutoimik

«Kartsin teda väga ja tegin kõik, mis ta teha käskis,» tunnistas üle kahe kuu juhututtava orjuses olnud mees. «Mina ei olnud sellega (orjaks jäämisega – J. V.) nõus ja hakkasin vastu. Ma tahtsin koju tagasi minna,» ütles Andres (nimi ohvri kaitseks muudetud – J. V.) eelmise aasta juulis politseinikele, kes teda kuriteos kahtlustatavana üle kuulata soovisid. Kuigi esialgu kahtlustati Andrest varguses, said uurijad jälile täiesti enneolematule kuriteole.

Tellijale Tellijale

«Aga minu vastuhakkamine lõppes sellega, et Ingvar Kaunissaare kutsus mingi auto meile järele ja sõidutas mind metsa. Õues oli pime ja ma ei oska seda kohta, kuhu me sõitsime, kirjeldada. Metsas võttis Ingvar Kaunissaare alumiiniumist kurika ja hakkas mind peksma. Ta lõi mind vasakule poole seljale, vasakut jalga ja näkku. /…/ Kui Ingvar mind kurikaga lõi, siis ma kukkusin maha ja ta lõi mind ikka edasi. /…/ Pärast seda, kui Ingvar Kaunissaare mind kurikaga peksis, kartsin ma teda väga ja tegin kõik, mis ta teha käskis.»

See on Andrese kirjeldus, kuidas juhututtav Ingvar Kaunissaare (22) ta orjastas. Kirjeldus, kuidas täiskasvanud, orjastajast kuus aastat vanem mees oli nii ära hirmutatud, et ei julgenud isegi juhuslikult vabadusse pääsenuna põgeneda. Loo jutustamiseks lähme tagasi aega, mil Kaunissaare ja Andres tutvusid.

21.02.2017 23.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto