K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu ülikooli raamatukogu avamisest täitub täna 35 aastat

Tartu Postimees
Tartu ülikooli raamatukogu avamisest täitub täna 35 aastat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
25. detsembril 1980 andsid ehitajad raamatukoguhoone üle. Pildil üleandmistseremoonia raamatukogu peasissekäigu ees Wilhelm Struve tänaval.
25. detsembril 1980 andsid ehitajad raamatukoguhoone üle. Pildil üleandmistseremoonia raamatukogu peasissekäigu ees Wilhelm Struve tänaval. Foto: Eduard Sakk

Täna täitub Tartu ülikooli raamatukogu uue maja avamisest Struve tänaval 35 aastat. Seda tähistatakse veebis fotonäitusega «Unistusest reaalsuseks: 35 aastat raamatukogu hoone avamisest».

Ülikooli raamatukogu uus hoone avati 22. veebruaril 1982. aastal. Veebinäitus tutvustab hoone saamislugu ning toob vaatajate ette pilte hoone ehituse käigust, raamatuvara kolimisest, samuti avamisüritusest ja sisekujundusest.

Näituse koostasid raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna juhataja Malle Ermel, raamatukoguhoidja Sulo Lembinen ja kujundaja Eve Valper. Veebinäitus koosneb 144 fotost, mis pärinevad raamatukogu fotokogust.

Märksõnad
Tagasi üles