Sisukord
Arter
Tänane leht
25.02.2017
Eesti Galerii: Ameerika sõdurid käisid kinos «1944» vaatamas (2) Mälumäng Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Selgus jääkaru sugu Tsitaate aastapäevakõnedest 25.02 Nagu Sputnikult kukkunud (6) Vitriini AK osa, 25.02 Eesti lühiuudised 25.02 Vitriini Postimehe osa, 25.02 Vabariigi aastapäeval kõlasid üleskutsed hoida ühtsust NATO kursil täiskindral (1) Majandus Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Välismaa Jaapani hõbekeeled müüvad üksikutele naistele unistusi Iraagi väed jõudsid Mosuli lääneossa Välismaa lühid Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Marti Aavik: naabrinaise vabadus, las minna? (13) Juhtkiri: Vabariigi aastapäev sisendab lootust (1) Edasi 1990. aastal: intertüdrukud Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Elagu Jaak Prints! (4) Trumpi kuldne valik Exegi mo(nu)mentum Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Kultuur Aeg armastada, aeg andestada Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aja auk. Hinge kaleidoskoop Aja auk. Töö marksistlikus tehases Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Elagu Jaak Prints! (4) Sport Valga/Valka mängijad saatsid kihlveoskandaali tõttu meediale avaliku kirja Kahevõistlus on out, soomlane tahab suusatamist Sildarude kuldse duubli peale tõusid emotsioonid lakke Ujumiskoondise peatreener asus süsteemi reformima AK Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Ain Mäesalu: 800 aastat tagasi saavutasid eestlased Otepääl ühe ristisõdade olulisima võidu Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aeg armastada, aeg andestada Aja auk. Töö marksistlikus tehases Aja auk. Hinge kaleidoskoop Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Soomes on varjend majas sama loomulik kui seinad või katus (1) Eesti seisukoht: Kriisikoldest lahkumine on punkrisse varjumisest tõhusam (2) Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Arter Sõiduproov: Nissan Micra. Ellujäämisõpetus herilase näitel Videomängus maailma loomine. Kirjandus 2.0 Kodu on seal, kus on su süda Noorte luuletajate isamaalised riimid Horoskoop Mis on kleidi all? Gaute Kivistik: Ega võidud õpeta midagi, õpetavad ainult kaotused Tartu noored, kes lähevad otse «Eesti laulu» lavale Miks kodumaised telesarjad on välismaistest popimad? Justin Petrone: ebamugav küsimus (2) Sai pole saatanast! Ideaalse vastlakukli retsept (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Videomängus maailma loomine. Kirjandus 2.0

4 min lugemist
Videomängu «No Truce with the Furies» peategelane. FOTO: Andrus Laansalu

Kuidas tehakse videomänge? Kas Eestis on üldse mõtet midagi sellist üritada? Ja milline on videomängu suhe kirjandusega?

Tellijale Tellijale

Eestis on videomänge tehtud küll, aga suurel turul nähtavale tulla on kõigil olnud raske. Miks? Üsna kindlalt on kõik (või valdav osa) sellistest projektidest määratlenud ennast selgepiiriliselt mängukeskselt ning püüdnud sobituda mängutööstuse traditsioonide ja nõudmisega. See tähendab, et pildile pääsemiseks pead lööma tuhandet teist, kes on teinud sama asja kauem, on suurema kogemusega, säravama ideega või teevad oma arendust soodsamates tingimustes. Sellisest sõelast on raske läbipääseda ja väga vähe tõenäoline.

Proovin selgitada ühte teistsugust mänguehitamise kontseptsiooni. ZA/UM Studio arendab just praegu mängu «No Truce with the Furies» («Ei mingit relvarahu fuuriatega») ja sõlmis selleks produktsioonikokkuleppe firmaga Humble Bundle, kes on mängude levitaja ning produtseerija. See projekt algas täpselt samasuguse õhinapõhisusega, nagu on alanud kõik teised Eesti videomängud. Mingil põhjusel (ma üritan pakkuda välja selgituse, miks) on see projekt jõudnud keerulisse ja raskesse tööjärku, kus mängitava mängu väljatoomine ei ole enam vabatahtlik ja õnnelikul juhusel põhinev valik, vaid kohustus. Kas «No Truce» tegi midagi teistmoodi kui eelkäijad? Jah, tegi.

24.02.2017 27.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto