P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kullaterana hoitud sinimustvalge

Anete Kruusmägi
Kullaterana hoitud sinimustvalge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaan Roosnurm, abikaasa Helle ja ajalooline sinimustvalge nende kodus Pärnumaal Uulus.
Jaan Roosnurm, abikaasa Helle ja ajalooline sinimustvalge nende kodus Pärnumaal Uulus. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pärnumaa mees Jaan Roosnurm saab koos abikaasa Hellega Eesti Vabariigi aastapäevaks vardasse tõmmata sinimustvalge lipu, mis on pärit aastast 1929.

Nõukogude aja lastele ei öelnud see midagi. Ümberringi lehvisid punalipud. Nii pöördusidki lapsed ema-isa poole. «Tst! Nägite ära või?» oli isa küsinud. Ema selgitas lastele, et see on Eesti riigi lipp.

Isa avaldas alles oma 70. aasta juubelil, et oli võidelnud Vabadussõjas. Roosnurme isa tõigi ajaloolise lipu tallu. «Vabadusvõitlejana leidis ta, et Eesti talus peab ikka lipp lehvima,» kõneleb Harjumaalt pärit mees, kes ei mäletagi sünnitalu hoovil punast kaltsu lehvimas. Linnas oli kohustus punalipp välja panna, kuid maal kord nii karm polnud.

Tagasi üles