Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.02.2017
Eesti Galerii: Ameerika sõdurid käisid kinos «1944» vaatamas (2) Mälumäng Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Selgus jääkaru sugu Tsitaate aastapäevakõnedest 25.02 Nagu Sputnikult kukkunud (6) Vitriini AK osa, 25.02 Eesti lühiuudised 25.02 Vitriini Postimehe osa, 25.02 Vabariigi aastapäeval kõlasid üleskutsed hoida ühtsust NATO kursil täiskindral (1) Majandus Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi? Välismaa Jaapani hõbekeeled müüvad üksikutele naistele unistusi Iraagi väed jõudsid Mosuli lääneossa Välismaa lühid Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Marti Aavik: naabrinaise vabadus, las minna? (13) Juhtkiri: Vabariigi aastapäev sisendab lootust (1) Edasi 1990. aastal: intertüdrukud Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Elagu Jaak Prints! (4) Trumpi kuldne valik Exegi mo(nu)mentum Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Kultuur Aeg armastada, aeg andestada Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aja auk. Hinge kaleidoskoop Aja auk. Töö marksistlikus tehases Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Elagu Jaak Prints! (4) Sport Valga/Valka mängijad saatsid kihlveoskandaali tõttu meediale avaliku kirja Kahevõistlus on out, soomlane tahab suusatamist Sildarude kuldse duubli peale tõusid emotsioonid lakke Ujumiskoondise peatreener asus süsteemi reformima AK Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas eestlased 20 aastat tagasi esimese avaliku internetipunkti said Eesti kultuuri täheatlas: Looming – meie kirjanduse parlament Ain Mäesalu: 800 aastat tagasi saavutasid eestlased Otepääl ühe ristisõdade olulisima võidu Maastik kahe tüdruku, kahe poisi ja kuningaga, kass all paremas nurgas Aeg armastada, aeg andestada Aja auk. Töö marksistlikus tehases Aja auk. Hinge kaleidoskoop Nädala plaadid. Mis tantsima? Meil on homme käikulaskmine Valdur Mikita: läänemeresoomlase viimane karje (36) Soomes on varjend majas sama loomulik kui seinad või katus (1) Eesti seisukoht: Kriisikoldest lahkumine on punkrisse varjumisest tõhusam (2) Ulmest tegelikkuseks: mida teha puurist valla lastud robotiga? Arter Sõiduproov: Nissan Micra. Ellujäämisõpetus herilase näitel Videomängus maailma loomine. Kirjandus 2.0 Kodu on seal, kus on su süda Noorte luuletajate isamaalised riimid Horoskoop Mis on kleidi all? Gaute Kivistik: Ega võidud õpeta midagi, õpetavad ainult kaotused Tartu noored, kes lähevad otse «Eesti laulu» lavale Miks kodumaised telesarjad on välismaistest popimad? Justin Petrone: ebamugav küsimus (2) Sai pole saatanast! Ideaalse vastlakukli retsept (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gaute Kivistik: Ega võidud õpeta midagi, õpetavad ainult kaotused

18 min lugemist
  • Minu pärast võib alkoaktsiis olla ka tuhat protsenti, kuulutab Gaute Kivistik.
  • Minu meelest on tervitatav, et valitsus vahetus, avadab ta.
  • Tegelikult ei ole loomingulised probleemid mingid probleemid, väidab ta.
  • Ta saavutas alkoholi taluvuses kõrgvormi, kust edasi tulnuks ränk allakäik.
Elu näinud mees. Gaute Kivistik on libauudiseid teinud 23 aastat – sinna sisse jääb kogu tema teadlik areng alates sellest, et üldse lapsi polnud, kuni selleni, mil nad tulid, lisaks erinevad elukaaslased, kolimised... FOTO: Sander Ilvest

Eesti edukamaid libateadete tootjaid, Gaute Kivistik alias Rohke Debelakk, 25. tegevusaastat tähistava Kuku Raadio kandvamaid jõude, tunnistab endasuguste õhumüüjate salahirmu – et siis, kui tuled kustuvad, ei jää nende tegevusest maailma mitte ühtegi märki. Seepärast on ta sõna otseses mõttes sukeldunud uutesse elulainetesse.

Tellijale Tellijale

Arvate, et Gaute Kivistik (45) ehk libauudiste autorina tuntud Rohke Debelakk on mees, kellele söödate märksõna sisse, vajutate siis nabal nuppu ning nali tuleb?

«Mul ei ole kunagi olnud anekdoodi rääkimise huvi,» avaldas ta lõppeva nädala keskel, kui tema tööandja, Kuku Raadio, valmistus tuleva nädala kolmapäeval tähistamas oma 25. tegevusaastat. «Ma naeran hea meelega anekdootide üle. Aga kui naeran ära, on anekdoot kohe meelest läinud. Kui keegi ütleks, et mine lava peale ja räägi veerand tundi anekdoote – maksimum, kui istuks püssitoru ees, tuleks kümme anekdooti meelde.»

Ometi on Kivistik hea, ladusa ja muheda jutuga, mis ajab alati suu muigvele. Seda tõestab ta taas ka alljärgnevas usutluses. Ta mõjub ikka värskelt ja kaasahaaravalt, hoolimata sellest, et on kogu elu peamiselt ainult rääkinud, rääkinud ja rääkinud. 

24.02.2017 27.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto