Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Orjastamine on süsteemne probleem

5 min lugemist
Põhja prefektuuri raskete kruitegude talituse juht Roger Kumm. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Eelmisel nädalal ilmus Postimehes lugu võikast orjastamisjuhtumist Pärnus, kus üks mees jäi mitmeks kuuks ebainimlikesse oludesse vangi ning orjastaja kasutas teda ära, võttes tema nimele laenu ja soetades mitmesuguseid seadmeid. Politsei- ja piirivalveameti töös ette tulnud juhtumid näitavad, et kiirlaenu- ja krediidiäris on tekkinud süsteemne probleem, mida oleks võimalik muuta. Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juhi Roger Kummi sõnul sõltub muutus ettevõtete sotsiaalsest vastutustundest.

Tellijale Tellijale

Roger Kumm, teie talituse menetluses on olnud mitu sellist juhtumit, kus nõrkade sotsiaalsete oskustega inimesi on ära kasutatud laenuvõtmiseks. Rahvakeeles nimetatakse neid tankistideks. Mitu neist on jäänud ilma kõigest ning lõpetanud tänaval. Mis on selle olukorra tekitanud?

Praegu on krediidiasutuste laenude ja liisingute kontrollimise viisid piiratud. Võimalik, et see on üks põhjuseid, mis selle taga on. Kelmid teavad, et süsteemis on nõrgad kohad. Nõrk koht on näiteks krediidivõimekuse hindamine. Teine koht on kindlasti nõrk tahe isikutuvastust korralikult teha. See väide põhineb meie tänastel menetlustel. Minu sõna selle peale!

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto