Sisukord
Sport
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (4) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (1) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (2) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ujumiskoondise peatreener asus süsteemi reformima

2 min lugemist
Janno Jürgenson. FOTO: Margus Ansu

UJUMINE. Alles teist kuud ametis olev Eesti ujumiskoondise uus peatreener Janno Jürgenson on lühikese ajaga jõudnud ellu viia mitu uuendust, mis selle ala süsteemsemaks peaksid muutma. Nii on näiteks sellest aastast määratud kindel rahvusvahelise ujumisliidu (FINA) punktide arv, mille järgi moodustatakse meie A-koondis, kuhu praegu kuulub 21 sportlast.

Tellijale

1. jaanuaril Eesti koondise etteotsa asunud Jürgensoni eestvedamisel pidas treenerite kogu hiljuti maha tulised läbirääkimised, mille lõpptulemusel kehtestati selleks aastaks  FINA punktimäärad, mille alusel koondisi moodustama hakatakse. «Eelmisel aastal neid arve ei olnud,» sõnas Jürgenson. «Noortekoondist kui sellist üldse ei eksisteerinud ning juunioride absoluudikoondis oli võistluspõhine: kes võistluste normi täitsid, need olidki nii-öelda koondises. Aga selguse mõttes tahtsime, et oleks joon, mida ületades on teada, et pääsed koondisesse, ja eks see avab sportlastele ka uued uksed.»

Nii ongi tänavuseks aastaks otsustatud, et noortekoondisesse pääsemiseks tuleb ületada 600 FINA punkti piir, juunioride koondises on norm 700 punkti. Täiskasvanute koondise puhul on naiste norm 775 punkti, meestel 800. «Tegime väikese diferentsi absoluutarvestuses sisse. Arutasime treeneritega praegust seisu ja seda, kuhu joon tõmmata,» rääkis Jürgenson.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto