E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi?

Adele Johanson
Mida sai kuupalga eest 90 aastat tagasi?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Võrreldes 1920.–30. aastatega on toidukaup praegu palju odavam, samas pole kulutused üürile viimase 80 aastaga eriti muutunud.

«Kahjuks on ettevõtete ja tööliste arv, kelle kohta neid andmeid kogutakse väike,» kirjutas R. Sõrmus 1927. aasta statistika kuukirjas, kommenteerides palgaandmeid tööstusettevõtetes. «Seepärast ei või julge olla, et nad näitavad üldist teatud ajaks kujunenud teenimisvõimaluste konjunktuuri. Mõne ettevõtte juhuslikud mõjud võivad vahest tegelikust olukorrast vale pildi anda. Alltoodud andmeid peame kasutama selle hoiatava märkusega.»

«Nagu andmed näitavad, hakatakse ikka rohkem ja rohkem palgamaksu vahendiks raha tarvitama, kuna eelmisel aastail varustuse osas palga kooseisus suuremana esines,» kirjutas P. Kind 1927. aasta statistika kuukirjas põllutööliste palkade kohta. «Viimase viie aasta jooksul on rahapalgaliste meesaastatööliste arv 23,1 protsendi võrra suurenenud. Naisaastatöölistel 19 protsendi. Kokku on rahapalgaliste arvu suurenemine 21 protsenti.»

Tagasi üles