Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses

1 min lugemist
Jaan Tõnisson FOTO: Arhiiv.

Eesti juubelipidustustel viibinud Läti kirjanikud ja ajakirjanikud avaldavad Riia lehtedes pikemaid kirjutusi juubelipidustustest. Läti kirjanikkude esitaja Ed. Virsa kirjutab.

«Jõudes mööda paljudest lippudega ja pärgadega ehitatud jaamadest, jõuame lõpuks Tallinna, vanasse Eesti vabariigi pealinna. Lugematu arv lippe igalpool, kuid rahvas ei avalda kuuldavalt oma rõõmu, ainult nägudelt võib seda lugeda.»

Edasi järgneb kirjeldus Eesti ja Läti kirjanikkude ja ajakirjanikkude ühisest konverentsist, mille järele asutakse jälle pidustuste muljete kirjeldamisele.

Neljapäeva õhtul oli välisministri juures pidulik raut. Kaks suurt saali ei suutnud kõiki külalisi ära mahutada. Diplomaadid igasugused ordenid ja lindid. Diplomaadid igasugustest riikidest, sõjaväe esitajad ja daamid hiilgavates tualettides.

Kui ilmus riigivanem Tõnisson, algas tõsine kontsert. Kuid kogu tähelepanu tõmbab enese peale siiski riigivanema sirge kuju ja haruldane pastus ning selgus, mis peegeldub tema prohventlikust näost. Eesti riigi juubeli puhul soovis temale õnne Läti kirjanikkude nimel Ed Virsa ja Läti ajakirjanikkude nimel J. Akuraters.

Teine mees, kes eestlaste juures ka suures lugupidamises, on kindral Laidoner, kes väliselt ei erine teistest, kuid tähelepanelikumalt vaadates võib näha, kuidas suur moraalne jõud ja tahe peitud selles silmapaistvas väejuhis. 27.02.1929

Seotud lood
25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto