Sisukord
Majandus
Tänane leht
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel

5 min lugemist
Peeter Peedomaa uue kontorihoone fuajees, kus on tema töökabinet, lisaks nõupidamisruumid ja isegi väike koolitussaal. Aasta puitehitise pälvinud tootmiskompleksi loomisel on kasutatud ettevõtte enda peamist tootmismaterjali – liimpuitu. FOTO: Jaanus Lensment

Peetri Puit on saanud viimasel ajal palju tähelepanu. Firma suuromanik ja juht Peeter Peedomaa pälvis tänavu presidendilt kõrge riikliku autasu, Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Tihti käivad neil külas ministrid, ajakirjanikud ja välisdelegatsioonid.

Tellijale Tellijale

«Ka täna (21. veebruaril – toim) tuleb pärast teid üks Ukraina delegatsioon,» räägib ettevõtte juht kiirustamata, iga sõna kaaludes. «Ega ma end ise väga kuhugi ei topi, aga kedagi minema ka ei aja.»

54-aastane Peedomaa oletab ettevaatlikult, et kasvanud huvi taga on eelkõige möödunud  sügisel avatud, kümme miljonit euro maksev tootmistehas ja kontorihoone. «Ega nii suurt investeeringut pole Põlvamaal viimase 20 aasta jooksul vist tehtud,» ütleb ta. «Ju on see siis inimestele silma jäänud.»

Aasta puitehitise tiitli võitnud uus tootmiskompleks on tõepoolest muljetavaldav. Liimpuidust kontorihoone on avar ja soe, siin on palju läbipaistvate klaasustega kabinette ja koosolekuruume, isegi väike koolitussaal.

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto