Sisukord
Majandus
Postimees
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA kaalub saja-aastaseid võlakirju

3 min lugemist
Steven Mnuchin FOTO: Alex Brandon / AP / Scanpix

USA rahandusminister Steven Mnuchin ütles neljapäeval, et tema meeskond kaalub võimalusi emiteerida võlakirju, mille lunastamistähtaeg ulatub 50 või 100 aastani.

Tellijale Tellijale

Mnuchin ütles telekanalile CNBC, et see pole veel ametlik teade, kas hakatakse müüma pikemaajalisi võlakirju, kuid ta on ministeeriumi meeskonnale sellest rääkinud.

«Arvan, et tegemist on väga tõsise teemaga. Peaksime uurima, kas väikese preemiaga 50- või saja-aastase tagastamistähtajaga raha kaasamine on midagi, mida rahandusministeeriumil tasuks kaaluda,» lausus ta.

Ühelt poolt pole tegemist mitte millegi ennekuulmatuga: The Wall Street Journal kirjutas, et ilmselt sai Mnuchin idee Euroopa riikidest. Varem on ülipikaajalisi võlakirju emiteerinud Austria valitsus (veel tänavu jaanuaris emiteeris Austria võlakirju, mille lunastamistähtaeg on 70 aastat – T. O.), eelmise aasta kevadel emiteerisid saja-aastaseid võlakirju Belgia ja Iirimaa valitsus. Ka Mehhiko valitsus emiteeris kaks aastat tagasi saja-aastase lunastamistähtajaga võlakirju.

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto