Sisukord
Maailm
Postimees
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine

3 min lugemist
Peterburi liberaalse mainega Euroopa ülikool. Neeva kaldapealse lähedal asuvat ja 18. sajandil ehitatud hoonet kutsutakse ka väikeseks marmorlossiks. FOTO: Jaanus Piirsalu

Emigreerumine on Venemaal aastaid olnud populaarne lahendus, kui kedagi vaadete pärast taga kiusatakse või ta ennast propagandast tiines avalikus ruumis lihtsalt ebamugavalt tunneb. Mida aga teha, kui kiusatakse taga kogu ülikooli selle euroopaliku suhtumise ja õppekorralduse pärast?

Tellijale Tellijale

Peterburis asuv liberaalse mainega Euroopa Ülikool (EÜ) töötab juba kuid teadmatuses, kas tänavune kevad otsitud põhjustel mitte sealsetele tudengitele viimaseks ei jää. Seda vaatamata asjaolule, et hiljuti avaldatud Venemaa haridus- ja teadusministeeriumi reiting tunnistas selle väikse, 244 tudengiga ülikooli üheks riigi parimaks kõrgkooliks. Näiteks oli EÜ Venemaal esikohal nii teadustööde taseme kui ka tsiteeritavuse poolest maailma teadusväljaannetes, selgub Web of Science’i andmete põhjal.

EÜ politoloogiamagister Viktoria Poltoratskaja (22) rääkis, et ülikoolil on täiesti tõsiselt soovitatud probleemidest pääsemiseks kolida välismaale, kasvõi lähedale Helsingisse, kus saaks ilma igapäevase hirmuta sulgemise ees keskenduda haridusele ja teadusele.

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto