Sisukord
Maailm
Postimees
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Duumasaadik taastab Venemaal moraali

2 min lugemist
Venemaa riigiduuma saadik Vitali Milonov. FOTO: Jaanus Piirsalu

Kultuuripoliitikat ei saa jätta ainult kultuuriinimeste otsustada, väidab üks Venemaa kõige värvikamaid nn rahvaaktivistide juhte ja «traditsiooniliste väärtuste» eest võitlejaid, eelmisel sügisel Venemaa riigiduumasse valitud Vitali Milonov.

Tellijale Tellijale

Tema sõnul ei ole vaja, et rahvas alati otsustaks, mis filme ja näitusi tohib näidata, aga on juhtumeid, kui rahvas lihtsalt ei suuda enam end tagasi hoida.

«Meie kultuuriinimesed on loodud nõukogude süsteemi poolt, kus kõik olid kunstiliitude liikmed, harjunud asju ajama iseenda seas ja ise otsustama, mida filmida ja kes saavad raha,» rääkis Milonov Postimehele. «Nad räägivad, et me ise otsustame, kas see on hea või halb film, aga rahval pole õigust seda meile öelda. See on kultuuriinimeste ringkaitse.»

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto