Sisukord
Talisport
Tänane leht
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi

3 min lugemist
Suusahüppetreener Topi Sarparanta ei kahelnud hetkekski Kaarel Nurmsalu tagasitulekus. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti parima suusahüppaja Kaarel Nurmsalu jaanuarikuine tagasitulek tippsporti oli ühtepidi oodatud, aga ajastus tundus pisut kummaline. Võistlused olid ammuilma pihta hakanud ja äsja oli läbi saanud ka Nelja Hüppemäe turnee, mille esikoht on Nurmsalu hinnangul kõvem sõna kui olümpiakuld. Põhjus on lihtne: Eesti mägikotkas ja tema soomlasest treener Topi Sarparanta käsitlevad poolikut hooaega treeninguna.

Tellijale Tellijale

Sarparanta ütleb jutuajamise alustuseks, et suurde sporti naasmine oligi Nurmsalu saatus. Nii lihtsalt pidi minema. «Teadsin seda samal päeval, kui ta lõpetas. Kolm aastat tagasi. Ja kogu selle aja jooksul jäi tunne püsima,» meenutab ta.

Nurmsalu hakkas kaalu maha võtma juba 2016. aasta juulis ja novembris sai selgeks, et tagasiteed enam pole. Tema plaanidest teadsid vaid väga vähesed inimesed, on lausa ime, et kogu Nurmsalu tiim suutis saladust nii kaua hoida.

«Jutuajamised sponsoritega ja hooaja planeerimine hakkas pihta suvel ja jõudsime lõpliku otsuseni uskumatult kiirelt. Üllatunud polnud ainult meedia, vaid ka paljud Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) inimesed ja suusahüpete võistlusdirektor Walter Hofer isiklikult. Nad lõid lausa käsi kokku, sest Kaarel lihtsalt meeldib inimestele. Ta on erilise karismaga sportlane,» kinnitab endine kahevõistleja.

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto