Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi

Suusahüppetreener Topi Sarparanta ei kahelnud hetkekski Kaarel Nurmsalu tagasitulekus. FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Eesti parima suusahüppaja Kaarel Nurmsalu jaanuarikuine tagasitulek tippsporti oli ühtepidi oodatud, aga ajastus tundus pisut kummaline. Võistlused olid ammuilma pihta hakanud ja äsja oli läbi saanud ka Nelja Hüppemäe turnee, mille esikoht on Nurmsalu hinnangul kõvem sõna kui olümpiakuld. Põhjus on lihtne: Eesti mägikotkas ja tema soomlasest treener Topi Sarparanta käsitlevad poolikut hooaega treeninguna.

Tellijale Tellijale

Sarparanta ütleb jutuajamise alustuseks, et suurde sporti naasmine oligi Nurmsalu saatus. Nii lihtsalt pidi minema. «Teadsin seda samal päeval, kui ta lõpetas. Kolm aastat tagasi. Ja kogu selle aja jooksul jäi tunne püsima,» meenutab ta.

Nurmsalu hakkas kaalu maha võtma juba 2016. aasta juulis ja novembris sai selgeks, et tagasiteed enam pole. Tema plaanidest teadsid vaid väga vähesed inimesed, on lausa ime, et kogu Nurmsalu tiim suutis saladust nii kaua hoida.

«Jutuajamised sponsoritega ja hooaja planeerimine hakkas pihta suvel ja jõudsime lõpliku otsuseni uskumatult kiirelt. Üllatunud polnud ainult meedia, vaid ka paljud Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) inimesed ja suusahüpete võistlusdirektor Walter Hofer isiklikult. Nad lõid lausa käsi kokku, sest Kaarel lihtsalt meeldib inimestele. Ta on erilise karismaga sportlane,» kinnitab endine kahevõistleja.

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto