Sisukord
Uudised
Tänane leht
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks

2 min lugemist
Enamik meist pole neid märke seni tähele panna osanud. Tartu maakorralduse ja linnaplaneerimise osakonna juhataja Urmas Ahven vaatab raekoja seinas olevat kõrgusmärki ehk reeperit. FOTO: Margus Ansu

See on nagu kroonilt eurole üleminek. Nii võrdles linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven peatselt ees seisvat muudatust, millega Tartus jäetakse selja taha senine Kroonlinna nullil põhinev kõrgusvõrgustik ja asendatakse see Amsterdami nullil põhineva kõrgusvõrgustikuga.

Tellijale Tellijale

Kroonlinna null on kokkuleppeline juba 1840. aastal märgitud kõrgusjoon, millest lähtuvalt on mõõdetud kõrgusmärkide süsteem kogu endise Nõukogude Liidu alal, ka Baltimaades. Kaardid, planeeringud ja projektid ning nendel toodud kõrgusväärtused lähtuvad sellest kokkuleppelisest punktist.

Probleem on aga selles, et Euroopas on kasutusel olnud eri süsteeme, milles süsteemi null võib erineda isegi poole meetri võrra. Seetõttu on ette võetud ühtsele, üleeuroopalisele süsteemile üleminek, Eestis tehakse seda aastal 2018. 

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto