Sisukord
Talisport
Postimees
27.02.2017
Eesti Aidsi haigestumine kahekordistus ühe aastaga (5) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Külamehe tubakamuulad töötasid nagu eriüksus (5) Tallinna vanim puukirik saab juubeliks korda Tagakülg Orjastamine on süsteemne probleem (1) Majandus Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Välismajanduse lühiuudised Unistus lüüa kaasa puitpilvelõhkuja loomisel Majanduse lühiuudised USA kaalub saja-aastaseid võlakirju Välismaa AJA PEEGEL: Sõjapealiku agarhelge pruut Venemaa liberaalseimat kõrgkooli ähvardab sulgemine Ermitaaži direktor: rünnatakse neid, kes on Venemaal teistmoodi (1) Duumasaadik taastab Venemaal moraali Arvamus Kaupo Meiel: kas kleidid kestavad kõnedest kauem? (3) Lea Danilson-Järg: vanemahüvitise reform lähtugu vanemate vajadustest (3) Neeme Korv: mis oleks Eestile hea? (3) Andrus Karnau: on tähtis, et hoogu koguv põlevkivitööstus Virumaad lõplikult ei hävitaks (1) Juhtkiri: sõnavabadus ja anonüümsed allikad (1) Postimees 1929. aastal: Eesti pidustused Läti ajakirjanduses Kultuur Millal annab Priit Võigemast end päriselt ära? Selgusid Eesti «Oscarite» nominendid Sport Meister näitas jõudu, nooruke Flora haavatavust Kalev/Cramo toob Harperi asendajaks Mirkovici Piltuudis: Hetk, mis vapustas Lahti suusastaadioni Nurmsalu treener: teadsin juba Kaarli lõpetamise päeval, et ta tuleb sporti tagasi (2) Uudne Tartu maraton ei ajanud suusasõpru segadusse Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu Tarbija Võrgutasude vähendamist peab hakkama ise taotlema (6) Tartu Tsaariaegsest Kroonlinna nullist loobumine teeb Tartu kõrgemaks (2) Õngitsejad tõmbasid välja üle saja kilo kala Tartlased mõtisklesid kodulinna tuleviku üle Meelierutav muusikaga ajalootund rahvusköögis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lahti MM: ideaalselt korraldatud ja meeldejääv pidu

2 min lugemist
Laupäev tõi täismaja ka Lahti suusahüppemägedele. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Juba Lahti suusa-MMi esimeste päevade järel sai selgeks, et võistlus on õnnestunud.  Soojust, rõõmu ja kaasaelamist rahvast täis suusastaadionil, fännidega palistatud metsaradadel ja suminaga täidetud festivalialal võib rikkuda ainult räige dopinguskandaal. Soomlased on 2001. aasta sinivalge vale meelest pühkinud ning usuvad, et uued kangelased Krista Pärmäkoski ja Iivo Niskanen on puhtad. Muidu poleks laupäeval-pühapäeval 30 000 inimest kohale tulnudki.

Tellijale Tellijale

Lahtis on MM juba seitsmendat korda ja nii pole ime, et korraldajad teavad, kuidas külaliste elu mugavaks teha. Suusa-MM on tegelikult suurem üritus, kui Eestist tundub, sest 1400 sportlase kõrval nõuavad ruumi ja tähelepanu ka 1000 ajakirjanikku. Viie päeva jooksul ei tekkinud vähemalt Postimehe kaheliikmelisel tiimil mingeid probleeme. Vastupidi, kõik oli lihtne ja loogiline. Ja isegi turvamehed oskasid naeratada.

Soomlased on leidnud kuldse kesktee: kogenumad võrdlesid hiiglaslikku pressikeskust olümpiatel nähtuga, aga sealt staadionile ja hüppemägedeni kõndimiseks kulus ainult paar minutit. Sportlastel oli pisut keerulisem, sest nad majutati enam kui pooletunnise bussisõidu kaugusel asuvasse Vierumäki kompleksi.

Ilmselt pingutavad soomlased saja aasta juubeli puhul topelt, sest publikule jagatakse tasuta vett ja vorstikesi. Eestis oleks millegi niisama andmine ennenägematu. Isegi müüdava kauba hinnad ei löö pahviks. Korraliku prae saab staadioni taga 11–12 euroga, kuulsa vorstikese, soomlaste makkara eest küsitakse 2,50.

Paratamatult tekib võrdlus Eestiga ka laiemalt. Tuleval aastal tähistame samuti sajandat sünnipäeva, aga spordi vallas meil midagi Lahti MMiga võrreldavat ees ootamas pole. Kahevõistluse MK-etapp Otepääl on ala seisukohast kahtlemata erakordne, aga kui palju rahvast seda vaatama tuleb? 1000 inimest? 2000? Äkki pisut rohkem, aga mitte eriti.

Euroopa jalgpalli superkarikamatš Lillekülas on ka tore, aga tegu on lihtsalt ühe kõrgetasemelise sõprusmänguga, mis kaob kiirelt unustusse. Eriti miljonäridest vutimeestel. Sinimustvalge võib ka rahulikult koju jätta. Lahti MMi mastaapides üritusi ei saaks me nagunii korraldada, aga uhke juubeli puhul võiks kas või midagigi särtsakamat ees oodata.

25.02.2017 28.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto