R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna saab 80-aastaseks maailma esimene naiskosmonaut Valentina Tereškova. Kõikidel esimestel Nõukogude kosmonautidel oli ka sõjaväeline aukraad. Mis on maailma esimese naiskosmonaudi sõjaväeline auaste?

2. 20. jaanuaril sai ametlikult ametisse Donald John Trump, Ameerika Ühendriikide 45. president. Inauguratsioon kestis kogu päeva ja hõlmas mitmeid üritusi. Asjaosalisi ürituste läbiviimisel oli palju. Mis ülesanne oli 16-aastasel Pittsburghi tüdrukul Jacqueline Marie (Jackie) Evanchol?

3. Film «Blazing Saddles» (1974, režissöör Melvin (Mel) Brooks), kolme Oscari nominent, on maailma saja parima komöödiafilmi hulgas kõrgel kuuendal kohal. Vesterniparoodiale tõi kuulsust kümne minuti pikkune stseen, mida vaatamata nõudmistele režissöör keeldus välja lõikamast. Mis stseen see oli?

4. Pärast pikka vaheaega oli Rio de Janeiros toimunud 31. suveolümpiamängudel kavas kaks ala. Üks neist oli viimati olümpiakavas 1904. aastal, teine 1924. aastal. Mis alad?

5. See 1939. aastal vette lastud laev oli suurim Eesti Vabariigis kohapeal ehitatud piirivalve- ja sõjalaev. 1940. aastal pärast Eesti okupeerimist arvati laev punalaevastiku koosseisu ja sellele kolis Balti laevastiku juhataja admiral Vladimir Tributsi staap ning laevastiku sõjanõukogu. 1941. aastal viidi laev Leningradi ja nimetati Kieviks, 1943. aastal sai laeva nimeks Luga. Pärast Teist maailmasõda renoveeriti laev Tallinnas, 1948. aastal anti laevale nimeks Rion ja temast sai Nõukogude Liidu riigijuhtide esinduslaev Mustal merel, 1961. aastal anti laev Moskva Riiklikule Ülikoolile ja viimaseks nimeks sai Moskovski Universitet. Mis oli põneva elukäiguga laeva sünninimi?

Vastused:

1. Kindralmajor, Venemaa esimene naiskindralmajor. Sai selle aukraadi 1995. aastal.

2. Lapstäht Ameerika talendisaatest esitas USA riigihümni.

3. Peeretamisstseen.

4. Golf ja ragbi.

5. Pikker.

Tagasi üles