Sisukord
Talisport
Tänane leht
28.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Laia profiiliga rektor keset teadust ja suhtedraamasid Tagakülg Esikülg 28. veebruar Margit Sutropi teine kandideerimine Noored on korruptsiooni suhtes tolerantsemad Kommentaarid Eesti lühiuudised 28.02 Estonias otsiti suvisele laulu- ja tantsupeole solisti «Ma olevat saatan...» Riik maksab peagi esimestele lastele elatisabi välja Kristiine ristmiku kiiruskaamerad hakkavad kolmapäeval tööle Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Sutter: VKG peaks maksma trahvi, mitte nõudmisi esitama Juristid teenisid Eesti Energiale hiigelkasumi Eesti püstitab Brüsselisse hiigelsuure virtuaalreaalsuse kupli Välismaa Hiina parlament koguneb tulevikku arutama Kriminoloog: Rootsis ei ole kuritegevuse kriis, vaid poliitiline kriis (13) Trump ei saa Venemaast üle ega ümber (1) Rootsi suurima pagulaskeskuse põlengu põhjusena kahtlustatakse süütamist (1) Arvamus Maarja Vaino: valeraha teeb valeinimesi, valeinimesed valeotsuseid (8) Ahto Lobjakas: Eesti komberuum on tsiviliseerimata (11) Juhtkiri: Bullerby ja Rinkeby ehk kuritegevus Rootsis (13) Marianna Makarova: miks oleks integratsioonist loobumine Eestile ohtlik? (5) Postimees 1887. aastal: Missugused kõlbulised arvamised paistavad meile Kalevipojast silma? Kultuur Seks, valed ja vägivald Sport Vihavaenlaste Soome ja Norra suusasõja uus kirgiküttev peatükk Jõudu juurde saanud Eesti klubid jätkavad jahti Balti liiga tiitlile Eestimaine draama Pyeongchangi olümpia ja suure raha nimel 13-aastaselt imelapselt loodetakse Tokyo olümpial medalit Tallinn Kristiine ristmiku kiiruskaamerad hakkavad kolmapäeval tööle Tartu Kulleri omavoliline juurdehindlus ajas Tartu toitlustajad tagajalgadele (4) Kas lapse sünd võib naisele liiga teha Aprillis tuleb paljudes omavalitsustes korraldada suur rahvaküsitlus, ka Tartus (1) Üllatus: Eesti kaardilt kaob suur Ülenurme vald!? (3) Soe talv teeb puumüüjaile tuska Mõisaait karupuuri kõrval ootab julget pealehakkamist Semiootik sai tartlaseks isolaatoris Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vihavaenlaste Soome ja Norra suusasõja uus kirgiküttev peatükk

2 min lugemist
Pettunud Iivo Niskanen. FOTO: Martti Kainulainen/Lehtikuva/Scanpix

Läbi suusaspordi ajaloo on Norra ja Soome olnud ikka suured rivaalid. Medaleid on jagunud mõlemale, suuri staare samuti. Kõige selle juures loobitakse teineteise pihta ka pidevalt soppa. Seni on saanud norralased ikka soomlaste poole näpuga näidata ning kogu maailmale kuulutada, et meie põhjanaabrid kipuvad tarvitama dopingut ja on üldse kuidagi kehvemad. Viimasel ajal on Soome saanud enda kätte aina enam trumpe, mille põhjal omakorda norralasi sarjata.

Tellijale Tellijale

Martin Johnsrud Sundby ja Therese Johaugi dopingujuhtumid ja nendega kaasnenud karistused on Soome meedias saanud kõvasti vastukaja ning paljud sealsed spordistaarid on seejärel tõdenud, et norralased on aastate jooksul nendesse suhtunud üleolevalt. Pühapäeval kirjutati kahe naaberriigi suusasõjas järjekordne peatükk. Nagu viimasel ajal juba tavaks, siis saavad taas soomlased näidata näpuga naabrite suunas.

Loomulikult oli Lahti MMil meeste paarissprindis kullata jäämine Soome jaoks valus, kuid see andis võimaluse välja elada viha, mis aastate jooksul Norra suusatajate vastu kogunenud.

Soomlased hullusid sotsiaalmeedias ja ka ajaleheveergudel juba pühapäeval pärast suusasõitu, kus Emil Iversen kukutas enne lõpusirge algust Iivo Niskaneni ja sama kirglikult jätkus sõnasõda ka päev hiljem.

27.02.2017 01.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto