Sisukord
Uudised
Postimees
28.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Laia profiiliga rektor keset teadust ja suhtedraamasid Tagakülg Esikülg 28. veebruar Margit Sutropi teine kandideerimine Noored on korruptsiooni suhtes tolerantsemad Kommentaarid Eesti lühiuudised 28.02 Estonias otsiti suvisele laulu- ja tantsupeole solisti «Ma olevat saatan...» Riik maksab peagi esimestele lastele elatisabi välja Kristiine ristmiku kiiruskaamerad hakkavad kolmapäeval tööle Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Sutter: VKG peaks maksma trahvi, mitte nõudmisi esitama Juristid teenisid Eesti Energiale hiigelkasumi Eesti püstitab Brüsselisse hiigelsuure virtuaalreaalsuse kupli Välismaa Hiina parlament koguneb tulevikku arutama Kriminoloog: Rootsis ei ole kuritegevuse kriis, vaid poliitiline kriis (13) Trump ei saa Venemaast üle ega ümber (1) Rootsi suurima pagulaskeskuse põlengu põhjusena kahtlustatakse süütamist (1) Arvamus Maarja Vaino: valeraha teeb valeinimesi, valeinimesed valeotsuseid (8) Ahto Lobjakas: Eesti komberuum on tsiviliseerimata (11) Juhtkiri: Bullerby ja Rinkeby ehk kuritegevus Rootsis (13) Marianna Makarova: miks oleks integratsioonist loobumine Eestile ohtlik? (6) Postimees 1887. aastal: Missugused kõlbulised arvamised paistavad meile Kalevipojast silma? Kultuur Seks, valed ja vägivald Sport Vihavaenlaste Soome ja Norra suusasõja uus kirgiküttev peatükk Jõudu juurde saanud Eesti klubid jätkavad jahti Balti liiga tiitlile Eestimaine draama Pyeongchangi olümpia ja suure raha nimel 13-aastaselt imelapselt loodetakse Tokyo olümpial medalit Tallinn Kristiine ristmiku kiiruskaamerad hakkavad kolmapäeval tööle Tartu Kulleri omavoliline juurdehindlus ajas Tartu toitlustajad tagajalgadele (4) Kas lapse sünd võib naisele liiga teha Aprillis tuleb paljudes omavalitsustes korraldada suur rahvaküsitlus, ka Tartus (1) Üllatus: Eesti kaardilt kaob suur Ülenurme vald!? (3) Soe talv teeb puumüüjaile tuska Mõisaait karupuuri kõrval ootab julget pealehakkamist Semiootik sai tartlaseks isolaatoris Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aprillis tuleb paljudes omavalitsustes korraldada suur rahvaküsitlus, ka Tartus

1 min lugemist

Et valitsus on teinud ettepanekud, missugused seni iseseisvalt jätkata soovinud omavalitsused peaksid naabritega liituma või ühinema, tuleb neis valdades-linnades elanike arvamuse teadasaamiseks korraldada rahvaküsitlus. Tartumaal on vaja rahvaküsitlus korraldada pea kõigis omavalitsustes, ka Tartu linnas, millega on kavas liita Tähtvere ja Luunja vald.

«Loomulikult tuleb rahvaküsitlus korraldada ja inimestelt küsida, mida teiste omavalitsustega liitumisest arvatakse, kuigi seaduse järgi ei ole rahva arvamus siduv,» ütles Tartu linnasekretär Jüri Mölder. «Kõige huvitavam on Luunja tulemus: küsitlusel selgub, kas sealsed elanikud on Tartuga liitumise poolt või vastu, nagu on Luunja vallavõimud.»    

Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev märkis, et aprillis tuleb rahvaküsitlused korraldada peaaegu kogu Tartumaal, ka neis omavalitsustes, kus seda on juba tehtud ning naabritega leivadki ühte kappi pandud. «Valitsus paneb ju pea kõigile siinsetele uutele omavalitsustele veel kellegi juurde,» selgitas ta. 

Valitsus on teinud ettepaneku liita ühinenud Elva vallaga Nõo vald, mis tähendab, et rahvaküsitlus tuleb korraldada peale Nõo valla ka Elva vallaks ühinenud Elva linnas ning Konguta, Puhja, Rannu, Rõngu ja Palupera vallas. Jõgevamaa Tabivere valla liitmine Tartu vallaga tähendab uusi rahvaküsitlusi Tartu, Laeva ja Piirissaare vallas. 

Jõgevamaa Pala valla ja Kallaste linna liitmine seni veel selgusetu nimega ehk kas kohalike soovil Peipsiääre või valitsuse tahtel Kodavere vallaga eeldab peale liidetavate uusi rahvaküsitlusi Vara, Peipsiääre ja Alatskivi vallas. Ainsana ei tule aprillis uusi rahvaküsitlusi korraldada Kastre vallaks ühinenud Võnnu, Mäksa ja Haaslava vallas.

Valitsuse määruse järgi korraldatakse rahvaküsitlused 23. ja 24. aprillil. Möldri sõnul Tartus küsitlusega valimisi kopeerima ei hakata, see oleks ebamõistlikult kulukas. «Detailid veel täpsustuvad, aga suures plaanis teeme küsitluse nagu kaasava eelarve hääletuse, tartlased saavad oma arvamust avaldada elektrooniliselt ja linnavalitsuse infopunktis,» lisas ta. 

Seotud lood
27.02.2017 01.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto