Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Laia profiiliga rektor keset teadust ja suhtedraamasid Tagakülg Esikülg 28. veebruar Margit Sutropi teine kandideerimine Noored on korruptsiooni suhtes tolerantsemad Kommentaarid Eesti lühiuudised 28.02 Estonias otsiti suvisele laulu- ja tantsupeole solisti «Ma olevat saatan...» Riik maksab peagi esimestele lastele elatisabi välja Kristiine ristmiku kiiruskaamerad hakkavad kolmapäeval tööle Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Sutter: VKG peaks maksma trahvi, mitte nõudmisi esitama Juristid teenisid Eesti Energiale hiigelkasumi Eesti püstitab Brüsselisse hiigelsuure virtuaalreaalsuse kupli Välismaa Hiina parlament koguneb tulevikku arutama Kriminoloog: Rootsis ei ole kuritegevuse kriis, vaid poliitiline kriis (13) Trump ei saa Venemaast üle ega ümber (1) Rootsi suurima pagulaskeskuse põlengu põhjusena kahtlustatakse süütamist (1) Arvamus Maarja Vaino: valeraha teeb valeinimesi, valeinimesed valeotsuseid (8) Ahto Lobjakas: Eesti komberuum on tsiviliseerimata (11) Juhtkiri: Bullerby ja Rinkeby ehk kuritegevus Rootsis (13) Marianna Makarova: miks oleks integratsioonist loobumine Eestile ohtlik? (5) Postimees 1887. aastal: Missugused kõlbulised arvamised paistavad meile Kalevipojast silma? Kultuur Seks, valed ja vägivald Sport Vihavaenlaste Soome ja Norra suusasõja uus kirgiküttev peatükk Jõudu juurde saanud Eesti klubid jätkavad jahti Balti liiga tiitlile Eestimaine draama Pyeongchangi olümpia ja suure raha nimel 13-aastaselt imelapselt loodetakse Tokyo olümpial medalit Tallinn Kristiine ristmiku kiiruskaamerad hakkavad kolmapäeval tööle Tartu Kulleri omavoliline juurdehindlus ajas Tartu toitlustajad tagajalgadele (4) Kas lapse sünd võib naisele liiga teha Aprillis tuleb paljudes omavalitsustes korraldada suur rahvaküsitlus, ka Tartus (1) Üllatus: Eesti kaardilt kaob suur Ülenurme vald!? (3) Soe talv teeb puumüüjaile tuska Mõisaait karupuuri kõrval ootab julget pealehakkamist Semiootik sai tartlaseks isolaatoris Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margit Sutropi teine kandideerimine

3 min lugemist
Margit Sutrop leiab, et rektoraadi juhtimisse tuleks kaasata eri valdkondade oskusi ja teavet. FOTO: Marko Saarm / Sakala

See ei ole Tartu Ülikooli professoril, dekaanil ja eetikakeskuse juhatajal Margit Sutropil (53) esimene kord rektorivalimistel Volli Kalmuga konkureerida. 2007. aastal olid esimeses hääletusvoorus Sutrop, Kalm ja Alar Karis, neist edasi pääses kolmandasse vooru kaks meest ja rektoriks valiti Karis.

Tellijale Tellijale

Karis enam teiseks ametiajaks rektoriks ei kandideerinud ja 2012. aastal sai ametisse Kalm. «Kui keegi ei osutunud kümme aastat tagasi valituks, ei ole see prognoosimiseks kuigi oluline informatsioon,» ütleb Sutrop nüüd. «Kalm kandideeris minu teada kaks korda ebaõnnestunult ja kolmandal korral osutus valituks. Võib öelda, et püsivus viis sihile. Valituks saamine sõltub paljudest asjaoludest.»

Tartu Ülikool jaguneb neljaks valdkonnaks ja neist koguni kaks – sotsiaalteaduste valdkond ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkond – esitasid nüüd ainsa rektorikandidaadina Sutropi, loodus- ja täppisteaduste valdkond nii praeguse rektori Kalmu kui ka Sutropi ning meditsiiniteaduste valdkond üksnes Kalmu.

27.02.2017 01.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto