R, 1.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teemad laual, aga mis toimub laua all?

Tuuli Koch
, reporter
Teemad laual, aga mis toimub laua all?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Foto: Tairo Lutter

«See on laual.» «Selle toome kabinetis lauale.» «See ei ole veel lauale jõudnud.» Nii kõlab viimase aja stampväljend, millega eelmise valitsuse seisaku katkestajana saabunud Jüri Ratase valitsus oma plaanid ette kandis. Kui neist plaanidest aga õhk välja lastud sai ja algsed ideed nii ettevõtjate kui ka tavakodanike kiire kriitika pälvisid, ei mäletanud otsustajad isegi, mida lõpuks otsustati ja kokku lepiti. 

Läinud aasta 23. novembril ametisse asunud Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) valitsusele oli suureks avansiks rahva tüdimus Reformierakonnast. Kiirkäigul kokku õmmeldud koalitsioonilepe andis esmalt võimaluse kiidelda kiire ja konstruktiivse tegutsemise ja otsustamisega, kuid leppe traagelniidid hakkasid kiiresti hargnema.

Maani langeva laudlina all on tegelikult teemad, mis eelmisest valitsusest kaasa võetud. Haldusreformiga jätkatakse enam-vähem samal kursil, kaitse- ja välispoliitika on kaitstud, kuid maksumuudatused toovad lähikuudel peavalu kõigile kolmele valitsusparteile. Rääkimata sotsiaal- ja tervishoiupoliitikas ees seisvatest valulistest otsustest.

Märksõnad
Tagasi üles