Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.03.2017
Eesti Palju õnne Dilbert Suur kuklitöö pagarikodades Metropoli tulistajast kriminaalne lindprii (3) Eesti lühiuudised2 Riik kulutab tänavu idapiiri ehitamiseks 22 miljonit Tarankovi tapmiseni viis segane kütuseäri Esikülg 1.03 Henrik Normann mõisteti süüdi joobes juhtimise eest Eesti lühiuudised3 «Eesti laulu» jaoks pandi lava kokku Postimehe hinnang ministritele (4) Teemad laual, aga mis toimub laua all? Male Eesti lühiuudised Mälumäng Tüli lapse pärast tekitas hiigelvõla (23) Majandus Suur kuklitöö pagarikodades Valitsus tahab kaubalaevad Eesti lipu alla tuua Eesti majanduse lühiuudised IKT vedas Eesti majanduse kasvule Samsungi juhti ähvardab pikk vangipõli Eesti börsifirmadel oli hall aasta Välismaa Macroni meeskonna väitel keskenduvad Vene rünnakud tema isikule Välismaa lühiuudised 28.02.2017 Lauristini sõnul loeb väidete kinnitamine (2) Libauudiste viis põhitüüpi LAVi kool ulatab migrantidest lastele päästerõnga Üks küsimus: mida teha maakera lapikuse uskujatega Veidruste valimik KOHALIK VAADE. Leedus põrkuvad tavad ja kultuur holokausti varjudega Sputniku «kiiritus» ohustab enim Venemaalt Saksamaale kolinuid Kristlik maailm valmistus paastuks lõbustustega Arvamus Helmen Küti vastus Neeme Korvile: mina kuulun erakonda ja elan seal, kus kandideerin (1) Mart Raudsaar: aed oli haljas Aivar Pau: Nokia 3310 – no kuidagi ei connect’i enam (26) Jürgen Ligi: umbusaldusavaldus minister Repsile (26) Hardo Pajula: viies stiihia (51) Juhtkiri: sada päeva valitsust Keskerakonna taktis (2) Postimees 1938. aastal: kümme atentaati nädalas Kultuur Kultuuri veerg Selgusid teatriaasta auhindade nominendid Sport Uskumatu sõidu teinud Bjørgen kirjutas end taas ajalukku Kes võidab, kes langeb, kes lööb särama? Ennustavad eksperdid Eesti Vehklemisliit kaebab kohtuotsuse edasi ja jant jätkub Maicel Uibo harjub Bahamal uue elu ja treeneritega Tartu Kahe kuuga kuus reisi: Tartu vallavanema seitsmes sihtkoht on Moskva Kesklinna kool saab ruumi juurde Praod seintes ja ahjudes tõid suure tüli väiksesse majja Tammelinna lapsed tahaksid ka Tamme koolis käia (1) Kuno Kasak: puidutehas Tartu külje alla: kas Emajõge ja Peipsit saab kaitsta? (2) Jüri Saar Tartu maratonist: kõik mure ja häda Ülikooli korvpallimeeskond ei soovi favoriidikoormat enda õlule võtta Näitlejad jaksavad palju kannatada nagu eestlased ikka Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teemad laual, aga mis toimub laua all?

2 min lugemist
Jüri Ratas. FOTO: Tairo Lutter

«See on laual.» «Selle toome kabinetis lauale.» «See ei ole veel lauale jõudnud.» Nii kõlab viimase aja stampväljend, millega eelmise valitsuse seisaku katkestajana saabunud Jüri Ratase valitsus oma plaanid ette kandis. Kui neist plaanidest aga õhk välja lastud sai ja algsed ideed nii ettevõtjate kui ka tavakodanike kiire kriitika pälvisid, ei mäletanud otsustajad isegi, mida lõpuks otsustati ja kokku lepiti. 

Tellijale Tellijale

Läinud aasta 23. novembril ametisse asunud Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) valitsusele oli suureks avansiks rahva tüdimus Reformierakonnast. Kiirkäigul kokku õmmeldud koalitsioonilepe andis esmalt võimaluse kiidelda kiire ja konstruktiivse tegutsemise ja otsustamisega, kuid leppe traagelniidid hakkasid kiiresti hargnema.

Maani langeva laudlina all on tegelikult teemad, mis eelmisest valitsusest kaasa võetud. Haldusreformiga jätkatakse enam-vähem samal kursil, kaitse- ja välispoliitika on kaitstud, kuid maksumuudatused toovad lähikuudel peavalu kõigile kolmele valitsusparteile. Rääkimata sotsiaal- ja tervishoiupoliitikas ees seisvatest valulistest otsustest.

28.02.2017 02.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto