Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.03.2017
Eesti Palju õnne Dilbert Suur kuklitöö pagarikodades Metropoli tulistajast kriminaalne lindprii (3) Eesti lühiuudised2 Riik kulutab tänavu idapiiri ehitamiseks 22 miljonit Tarankovi tapmiseni viis segane kütuseäri Esikülg 1.03 Henrik Normann mõisteti süüdi joobes juhtimise eest Eesti lühiuudised3 «Eesti laulu» jaoks pandi lava kokku Postimehe hinnang ministritele (4) Teemad laual, aga mis toimub laua all? Male Eesti lühiuudised Mälumäng Tüli lapse pärast tekitas hiigelvõla (23) Majandus Suur kuklitöö pagarikodades Valitsus tahab kaubalaevad Eesti lipu alla tuua Eesti majanduse lühiuudised IKT vedas Eesti majanduse kasvule Samsungi juhti ähvardab pikk vangipõli Eesti börsifirmadel oli hall aasta Välismaa Macroni meeskonna väitel keskenduvad Vene rünnakud tema isikule Välismaa lühiuudised 28.02.2017 Lauristini sõnul loeb väidete kinnitamine (2) Libauudiste viis põhitüüpi LAVi kool ulatab migrantidest lastele päästerõnga Üks küsimus: mida teha maakera lapikuse uskujatega Veidruste valimik KOHALIK VAADE. Leedus põrkuvad tavad ja kultuur holokausti varjudega Sputniku «kiiritus» ohustab enim Venemaalt Saksamaale kolinuid Kristlik maailm valmistus paastuks lõbustustega Arvamus Helmen Küti vastus Neeme Korvile: mina kuulun erakonda ja elan seal, kus kandideerin (1) Mart Raudsaar: aed oli haljas Aivar Pau: Nokia 3310 – no kuidagi ei connect’i enam (26) Jürgen Ligi: umbusaldusavaldus minister Repsile (26) Hardo Pajula: viies stiihia (51) Juhtkiri: sada päeva valitsust Keskerakonna taktis (2) Postimees 1938. aastal: kümme atentaati nädalas Kultuur Kultuuri veerg Selgusid teatriaasta auhindade nominendid Sport Uskumatu sõidu teinud Bjørgen kirjutas end taas ajalukku Kes võidab, kes langeb, kes lööb särama? Ennustavad eksperdid Eesti Vehklemisliit kaebab kohtuotsuse edasi ja jant jätkub Maicel Uibo harjub Bahamal uue elu ja treeneritega Tartu Kahe kuuga kuus reisi: Tartu vallavanema seitsmes sihtkoht on Moskva Kesklinna kool saab ruumi juurde Praod seintes ja ahjudes tõid suure tüli väiksesse majja Tammelinna lapsed tahaksid ka Tamme koolis käia (1) Kuno Kasak: puidutehas Tartu külje alla: kas Emajõge ja Peipsit saab kaitsta? (2) Jüri Saar Tartu maratonist: kõik mure ja häda Ülikooli korvpallimeeskond ei soovi favoriidikoormat enda õlule võtta Näitlejad jaksavad palju kannatada nagu eestlased ikka Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Normann mõisteti süüdi joobes juhtimise eest

1 min lugemist

Harju maakohus mõistis tuntud näitlejale ja meelelahutustegelasele Henrik Normannile (45) auto juhtimise eest kriminaalses joobes neljakuulise tingimisi vanglakaristuse.

«Kahetsen oma tegu, see on väga häbiväärne,» ütles Normann pärast kohtuotsuse väljakuulutamist. Ta tunnistas, et tal on juhtunu pärast väga piinlik ja omad vitsad peksavad. «Õppetund on valus ja olen teinud sellest ka omad järeldused.»

Normann lisas, et ta on kohtuotsusega rahul ja oma süüd tuleb kanda. «Loodan, et nii minul kui ka teistel selliseid asju ei juhtu.»

Maakohus mõistis talle tingimisi nelja kuu pikkuse vangistuse, millest arvestati maha eelvangistuses viibitud päev, seega kujunes tema lõplikuks karistuseks kolm kuud ja 29 päeva vangistust tingimisi üheaastase katseajaga.

Lisakaristusena võttis kohus Normannilt juhtimisõiguse kolmeks kuuks alates kohtuotsuse kuulutamisest. Samuti tuleb tal kümne kuu jooksul tasuda menetluskulud 865 eurot.

Süüdistuse järgi juhtis Normann mullu ööl vastu 21. oktoobrit kell 3.30 Tallinnas Vabaduse puiesteel autot, kui politseipatrull ta peatas ja enam kui 1,5-promillise joobe (0,89 mg/l) tuvastas. Varem ei ole teda kriminaalkorras karistatud.

Alkoholisisaldus alates 0,75 mg/l väljahingatavas õhus ehk alates 1,5 promillist on kriminaalkorras karistatav tegu.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse karistusseadustiku paragrahvi 424 alusel, mis käsitleb mootorsõiduki juhtimist joobeseisundis ja näeb karistusena ette rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistuse.

Kriminaalasja istung toimus kokkuleppemenetluses, mis tähendab, et süüdistatav, tema kaitsja ja prokurör sõlmivad läbirääkimiste käigus kõigi osapoolte nõusolekul kokkuleppe, millega lepitakse kokku süüdistatavale mõistetav karistus.

Seotud lood
28.02.2017 02.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto