Sisukord
Reisikirjad
Tänane leht
02.03.2017
Eesti Reisikülje lühiuudised Töörühm: Pärnu haigla juhil on põhjust peeglisse vaadata (3) Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Narkootikumid peideti skulptuuridesse Kõik tules hukkunud olid alkoholijoobes Eesti lühiuudised Kohus on riigi suutmatust korra juba tunnistanud Leedu uimastikuninga üllatav seos Eestiga (4) Esikülg OECD: Eesti toodab aastas 35 korda rohkem ohtlikke jäätmeid kui teised Euroopa riigid (2) Majandus Poeketid meelitavad töölisi ka kaugemalt Oodata on šokolaadi hinnalangust Eesti majanduse lühiuudised Eesti inimesed elavad paremini kui kunagi varem Ettevõtjad unistavad kõigi elu paranemisest Välismaa Piltuudis: Etna hakkas uuesti purskama PERSOON. Teflonmees, kes viis Trumpi Ovaalkabinetti Välismaa lühiuudised Leedu uimastikuninga üllatav seos Eestiga (4) Trumpi sõnad ja eelarve jätsid mulje USA-kesksusest Juncker tunnistas kaitsekulude tõstmise vajalikkust Gabriel: ei usu, et Euroopa tahaks näha sõjaliselt ülivõimekat Saksamaad (2) Arvamus Mihhail Korb: kui riik kolib maale, tahavad seda teha ka elanikud (2) Taavi Minnik: suur Venemaa ja Balti argpüksid (26) Olev Remsu: president Kaljulaidi kaks sõnumipommi (3) Juhtkiri: riigi tegemata töö laste kaitsmisel (2) Kristen Michal: Vastandumisest. Valikutest. Vabadusest (7) Postimees 1934. aastal: «näljamarssijad» ründasid alamkoda Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Eesti kirjanik nr 1 (1) Armu and lähisuhete põrgus Sport Rydzek jätkab valitsemist, Ilves jäi avavõistluse tulemusele alla Mõru kaotus ja kalevlase ülivõimas rekord Spordi lühiuudised Krahh lähedal: kas Norra mehed jäävadki Lahtis kullata? Rallitiimide bossid: MM-sari oli nii põnev viimati 20 aastat tagasi (1) Head kiirust näidanud Nurmsalu harjub uue suusapaariga (1) Maailma esireket dopingupatustele armu ei annaks Läbi aegade edukaim olümpiasportlane asus lõpuks rünnakule (1) Tarbija Esimesed eestlased müstiliste Ica kivide muuseumis (1) AK Eesti kirjanik nr 1 (1) Tartu Tuleb tehas, ei tule tehas? Väärtuslik maatükk Põltsamaa lähistel kütab endiselt kirgi 300 000 eurot kulutatud. Kas märkad erinevust? Klimatoloog Ain Kallis: soe talv tõotab tuua varajase kevade Braavo, Vanemuine! Teatriauhindade žürii pani tänavu tähele tartlaste sõnalavastusi Mari-Liis Pintson: lapsevanem, võta hoog maha! Juta Vallikivi: viimane liug Päeva pargis ehk Ood trumpismile Sajad Tartumaa sportlased lähevad Valgamaale võistlema Norra raha lõppes ja ravikodust sai vaid kooli mure Sõjaeelsel Päeva tänaval käis enne hävingut idülliline elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimesed eestlased müstiliste Ica kivide muuseumis

4 min lugemist
Inimeste ja sauruste võitlusstseen Ica kivil FOTO: Erakogu

Peruu Ica kivid on üks nendest rohketest fenomenidest, mis Lõuna-Ameerikas palju emotsionaalseid vaidlusi tekitavad. Tegemist on nähtusega, mida peavoolu teadlaste arvates lihtsalt ei saa eksisteerida, mistõttu on kivid tõmbenumbriks erinevatele avatud meelega maadeavastajatele. Nende nägemiseks tuleb aga kõigepealt Peruusse sõita. 

Tellijale Tellijale

Veerand miljoni elanikuga Ica linna saamiseks tuleb pärast lennureisi istuda pealinnas Limas ümber liinibussile, mis mööda Pan-Ameerika kiirteed lõunasse kihutades teid viie tunniga kohale viib.

Tegelikult oleks sealkandis olles mõttekas koht sisse võtta Ica lähedal asuvas Huacachinas, mis on piirkonna kõige võluvam ja elegantsem paik. Tegemist on liivadüünidest ümbritsetud kõrbejärvekesega, mille ümber leidub rohkesti casa’sid (troopilise loodusega aedu – toim), kuhu teid lahkesti sisse palutakse. See on oaas, kust ei ole niismaa lihtne lahkuda – tema paradiislik maailmast eraldatuse fluidum imab oma turvatundega endasse iga ringiuitaja, kaotades soovi rännata ohte täis tundmatusse. Huacachina on hea staap, kus sepistada külaskäiku kurikuulsasse Ica kivide muuseumisse.

Pole kahtlustki, et mõningast konspiratsiooni see ettevõtmine vajab, sest muuseum on nüüdseks ametlikult suletud, kuna Peruu riik on tunnistanud kivid võltsinguks, lõpetanud muuseumi riikliku toetamise ning kuulutanud muuseumi omaniku dr Javier Cabrera paariaks. Kogu häda on selles, et kividel on kujutatud asju ja nähtusi, mida ametliku ajalooteaduse jaoks ei eksisteeri. Muuseumisse saamiseks tuleb kontakti otsida kohalikega ja olla oma soovis veenev, ning varem või hiljem leidub keegi, kes omakorda kellegi kaudu helistab kellelegi, kes tunneb Cabrerat.

Tasuks arstimise eest

Muuseum asub Ica peaväljaku ääres koloniaalaegses hoones, mis kaotas teise korruse 2007. aasta maavärinas. Maja on olnud juba koloniaalajast saadik ühtlasi Cabrerade elamu.

01.03.2017 03.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto