Sisukord
Eesti
Postimees
02.03.2017
Eesti Reisikülje lühiuudised Töörühm: Pärnu haigla juhil on põhjust peeglisse vaadata (3) Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Narkootikumid peideti skulptuuridesse Kõik tules hukkunud olid alkoholijoobes Eesti lühiuudised Kohus on riigi suutmatust korra juba tunnistanud Leedu uimastikuninga üllatav seos Eestiga (4) Esikülg OECD: Eesti toodab aastas 35 korda rohkem ohtlikke jäätmeid kui teised Euroopa riigid (2) Majandus Poeketid meelitavad töölisi ka kaugemalt Oodata on šokolaadi hinnalangust Eesti majanduse lühiuudised Eesti inimesed elavad paremini kui kunagi varem Ettevõtjad unistavad kõigi elu paranemisest Välismaa Piltuudis: Etna hakkas uuesti purskama PERSOON. Teflonmees, kes viis Trumpi Ovaalkabinetti Välismaa lühiuudised Leedu uimastikuninga üllatav seos Eestiga (4) Trumpi sõnad ja eelarve jätsid mulje USA-kesksusest Juncker tunnistas kaitsekulude tõstmise vajalikkust Gabriel: ei usu, et Euroopa tahaks näha sõjaliselt ülivõimekat Saksamaad (2) Arvamus Mihhail Korb: kui riik kolib maale, tahavad seda teha ka elanikud (2) Taavi Minnik: suur Venemaa ja Balti argpüksid (26) Olev Remsu: president Kaljulaidi kaks sõnumipommi (3) Juhtkiri: riigi tegemata töö laste kaitsmisel (2) Kristen Michal: Vastandumisest. Valikutest. Vabadusest (7) Postimees 1934. aastal: «näljamarssijad» ründasid alamkoda Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Eesti kirjanik nr 1 (1) Armu and lähisuhete põrgus Sport Rydzek jätkab valitsemist, Ilves jäi avavõistluse tulemusele alla Mõru kaotus ja kalevlase ülivõimas rekord Spordi lühiuudised Krahh lähedal: kas Norra mehed jäävadki Lahtis kullata? Rallitiimide bossid: MM-sari oli nii põnev viimati 20 aastat tagasi (1) Head kiirust näidanud Nurmsalu harjub uue suusapaariga (1) Maailma esireket dopingupatustele armu ei annaks Läbi aegade edukaim olümpiasportlane asus lõpuks rünnakule (1) Tarbija Esimesed eestlased müstiliste Ica kivide muuseumis (1) AK Eesti kirjanik nr 1 (1) Tartu Tuleb tehas, ei tule tehas? Väärtuslik maatükk Põltsamaa lähistel kütab endiselt kirgi 300 000 eurot kulutatud. Kas märkad erinevust? Klimatoloog Ain Kallis: soe talv tõotab tuua varajase kevade Braavo, Vanemuine! Teatriauhindade žürii pani tänavu tähele tartlaste sõnalavastusi Mari-Liis Pintson: lapsevanem, võta hoog maha! Juta Vallikivi: viimane liug Päeva pargis ehk Ood trumpismile Sajad Tartumaa sportlased lähevad Valgamaale võistlema Norra raha lõppes ja ravikodust sai vaid kooli mure Sõjaeelsel Päeva tänaval käis enne hävingut idülliline elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kõik tules hukkunud olid alkoholijoobes

1 min lugemist
Tulekahju FOTO: Elmo Riig / Sakala

Tänavu kahe esimese kuuga on Eestis õnnetuste tagajärjel hukkunud 20 inimest, aasta tagasi oli see arv 27. Võrreldes mullusega on oluliselt vähenenud tuleohvrite arv.

Selle aasta kahe esimese kuuga on neljas tulekahjus hukkunud viis inimest, mullu oli see arv 12.

Kaks hukkunut suitsetasid voodis ja üks sai surma rikkis soojapuhuri kasutamisest alguse saanud tulekahjus, teatas päästeamet. Veel kahe inimese elu nõudnud tulekahju tekkepõhjus jäigi välja selgitamata.

Kõik hukkunud – neli pensioniealist meest ja üks noormees – olid päästeameti esialgsetel andmetel tulekahju puhkemise ajal alkoholijoobes ning nende kodus ei olnud suitsuandurit.

Veeõnnetustes on tänavu surma saanud kuus inimest, neist üks uppus seni teadmata põhjusel vannis. Mullu samal perioodil oli veeõnnetustes uppunuid viis.

Liikluses on tänavu surma saanud üheksa ja vigastada 230 inimest, mullu samal perioodil sai surma 11 ja vigastada 183 inimest.

Veebruaris hukkus viis inimest, kellest kolm olid jalakäijad ning kahte juhti tabas sõidu ajal arvatavalt terviserike, mille tagajärjel kaotas sõiduk juhitavuse ja sõitis teelt välja.

Kokku oli veebruaris sada inimkannatanutega liiklusõnnetust, mullu veebruaris 81, seejuures on kannatanute arv mõlema aasta veebruaris sama – 124.

Võrreldes mullusega on samasugune ka joobes juhi süül põhjustatud liiklusõnnetuste ja neis viga saanud inimeste arv, vastavalt 10 ja 12.

«Need arvud näitavad, et aasta jooksul ei ole toimunud liikluspildis märgatavat muutust, ning teeme jätkuvalt tööd selle nimel, et inimesed võiksid end liikluses turvalisemalt tunda,» ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

Kahe kuuga on liiklusest kõrvaldatud pea tuhat alkoholi tarvitanud juhti, kellest umbes kolmandiku puhul algatati kriminaalmenetlus.

Seotud lood
01.03.2017 03.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto