Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.03.2017
Eesti Reisikülje lühiuudised Töörühm: Pärnu haigla juhil on põhjust peeglisse vaadata (3) Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Narkootikumid peideti skulptuuridesse Kõik tules hukkunud olid alkoholijoobes Eesti lühiuudised Kohus on riigi suutmatust korra juba tunnistanud Leedu uimastikuninga üllatav seos Eestiga (4) Esikülg OECD: Eesti toodab aastas 35 korda rohkem ohtlikke jäätmeid kui teised Euroopa riigid (2) Majandus Poeketid meelitavad töölisi ka kaugemalt Oodata on šokolaadi hinnalangust Eesti majanduse lühiuudised Eesti inimesed elavad paremini kui kunagi varem Ettevõtjad unistavad kõigi elu paranemisest Välismaa Piltuudis: Etna hakkas uuesti purskama PERSOON. Teflonmees, kes viis Trumpi Ovaalkabinetti Välismaa lühiuudised Leedu uimastikuninga üllatav seos Eestiga (4) Trumpi sõnad ja eelarve jätsid mulje USA-kesksusest Juncker tunnistas kaitsekulude tõstmise vajalikkust Gabriel: ei usu, et Euroopa tahaks näha sõjaliselt ülivõimekat Saksamaad (2) Arvamus Mihhail Korb: kui riik kolib maale, tahavad seda teha ka elanikud (2) Taavi Minnik: suur Venemaa ja Balti argpüksid (26) Olev Remsu: president Kaljulaidi kaks sõnumipommi (3) Juhtkiri: riigi tegemata töö laste kaitsmisel (2) Kristen Michal: Vastandumisest. Valikutest. Vabadusest (7) Postimees 1934. aastal: «näljamarssijad» ründasid alamkoda Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Eesti kirjanik nr 1 (1) Armu and lähisuhete põrgus Sport Rydzek jätkab valitsemist, Ilves jäi avavõistluse tulemusele alla Mõru kaotus ja kalevlase ülivõimas rekord Spordi lühiuudised Krahh lähedal: kas Norra mehed jäävadki Lahtis kullata? Rallitiimide bossid: MM-sari oli nii põnev viimati 20 aastat tagasi (1) Head kiirust näidanud Nurmsalu harjub uue suusapaariga (1) Maailma esireket dopingupatustele armu ei annaks Läbi aegade edukaim olümpiasportlane asus lõpuks rünnakule (1) Tarbija Esimesed eestlased müstiliste Ica kivide muuseumis (1) AK Eesti kirjanik nr 1 (1) Tartu Tuleb tehas, ei tule tehas? Väärtuslik maatükk Põltsamaa lähistel kütab endiselt kirgi 300 000 eurot kulutatud. Kas märkad erinevust? Klimatoloog Ain Kallis: soe talv tõotab tuua varajase kevade Braavo, Vanemuine! Teatriauhindade žürii pani tänavu tähele tartlaste sõnalavastusi Mari-Liis Pintson: lapsevanem, võta hoog maha! Juta Vallikivi: viimane liug Päeva pargis ehk Ood trumpismile Sajad Tartumaa sportlased lähevad Valgamaale võistlema Norra raha lõppes ja ravikodust sai vaid kooli mure Sõjaeelsel Päeva tänaval käis enne hävingut idülliline elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: «näljamarssijad» ründasid alamkoda

1 min lugemist
Vaade Big Benile. FOTO: MATT DUNHAM/AP/Scanpix

Londonist, 1.märtsil. – Inglise alamkoja lähem ümbrus oli kolmapäeval pärast lõunat ebaharilikkude sündmuste näitelavaks.

Mitusada tööta töölist, nende seas palju «näljamarssijaid», kes mitmesugustest Inglismaa osadest on kogunenud Londoni meelt avaldama, palusid üksikult sissepääsu luba alamkotta ettekäände all, et nad tahavad oma valimisringkondade saadikute jutule pääseda.

Harilikult ei ületa sissepääsu sooviavalduste arv vabade kohtade arvu. Nüüd oli aga politsei, arvesse võttes massilisi sooviavaldusi, sunnitud lubade andmist kitsendama. Tekkis suur saba, mida hoidsid vaos ratsa ja jalapolitsei. Sadas rohkesti lund ja lumelobjakut, missugune asjaolu veelgi suurendas ootajate ebamugavust ja pani nende kannatuse kaalule. Sellest hoolimata ei rikutud kuskil korda.

Umbes kahetunnise ootamise järel läksid need, kellel ei õnnestunud sisse pääseda, pikkamööda laiali. Suur osa «õnnelikkudest» paluti parlamendi poolt teelauda. Üks seltskond tõusis isegi 40-50 liikmeliseks.

Küsimuse tõstis alamkoja koosolekul sotsialistlik rahvasaadik Macgovern, kes protestis selle vastu, et tööta töölistele ei anta sissepääsuluba alamkotta asetades neid halvemasse seisukorda kui teisi ühiskonna liikmeid. /…/

Speakeri abi ütles, et temal käepärast olevate teadete järele ei olevat juhtunud midagi, mis käiks vastu harilikule korrale. Ei olnud mingisugust vahetegemist, kui politsei keelas sissepääsu alamkoja ruumidesse seni kui need olid tulvil. Uusi inimesi lasti sisse pärast seda, kui teised olid välja tulnud. Alamkoda nõustus nende seletustega.

2.03.1934

Seotud lood
    01.03.2017 03.03.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto