T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus on riigi suutmatust korra juba tunnistanud

Tiina Kaukvere
, reporter
Kohus on riigi suutmatust korra juba tunnistanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Isa esindav vandeadvokaat Viktor Turkin rääkis eile, et kohtulahendi täitmine peab olema tagatud riigi sunnijõuga, vastasel korral kohtusüsteem ei ole suuteline seda vaidlust lahendama.
Isa esindav vandeadvokaat Viktor Turkin rääkis eile, et kohtulahendi täitmine peab olema tagatud riigi sunnijõuga, vastasel korral kohtusüsteem ei ole suuteline seda vaidlust lahendama. Foto: Tairo Lutter

2014. aastal jõudis surnud punkti sarnane lapsevanematevaheline vaidlus, nagu käsitles eilne Postimees – üks vanem ei saanud kohtuda lapsega korra alusel, mis oli kohtu poolt paika pandud. Riigi võimetust pidid tunnistama nii kohtud kui ministrid, kuid seadust pole praeguseni muudetud.

Õiguslik ummik jõudis sellise tulemuseni, et Tallinna halduskohus mõistis justiitsministeeriumilt riigivastutusena isale hüvitiseks 7500 eurot. Vanemate vaidlus kestab aga tänaseni ning isa advokaat kavatseb riigile uue nõude esitada. 

Tagasi üles