Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.03.2017
Eesti Savisaar ja Lasnamäe tõid protesti Toompeale (5) ERRi juhi kandidaadid leiavad, et potentsiaali on ettevõttes kõvasti Tippjuhi sõnul teeb palgasurve firmad ettevaatlikuks Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Palju õnne Tagakülg Majanduse lühiuudised Kohtus süüdi mõistetud Puka vallavanem jätkab oma ametis Vaalad ja liblikad tähistavad laste enesetapulainet (9) Majandus Kümme olulist mõtet, millega Eesti võidaks järgmise kümnendi Tippjuhi sõnul teeb palgasurve firmad ettevaatlikuks Majanduse lühiuudised Tippjuhi väljavahetamist nõudis minister Palo (10) Eesti Posti senine juht: kahju on lahkuda nii võimekast meeskonnast Aktsiaturud liiguvad uutesse kõrgustesse Välismaa KOHALIK VAADE. Läti suhtlus araablastega algas äpardusega Vaalad ja liblikad tähistavad laste enesetapulainet (9) Brexit teravdas Põhja-Iiri valimisi Välismaa lühiuudised 3.03.2017 Trumpi administratsiooni nägu võtab Vene-skeptilisemat ilmet Vene vari laskus USA justiitsministri kohale Arvamus Siim Kallas: homse peale mõeldes (25) Marian Võsumets: jätke Ossinovski rahule (28) Henrik Roonemaa: susserdajad ja idufirmad (5) Kristian Jaani: hoiame eakaid jalakäijaid, piirates linnas kiirust Lauri Hussar: kas võidame kümnendi või kaotame poolsajandi? (8) Postimees 1930. aastal: esimesed kevade märgid Juhtkiri: virtuaalmaailma Hamelnite ohtlikud rajad (1) Kultuur Šveitsi erakliinikus sooritati ebainimlikke eksperimente (1) Sport Nurmsalu jäi Lahtis Nõmmele alla Spordi lühiuudised Erki Nool: noortest talentidest, pingutamisest ja jalgratta leiutamisest Eesti nelik püstitas teatesõiduks julge eesmärgi Piirimäe tahab vabapääset õigustada, Kutberg loodab erilise raja enda kasuks tööle panna Tartu Advokatuuri esimees hoiatab populismi leviku eest Endine vähihaigla ootab ostjat (1) Üllatusülesanne pani tudengeid üksteise võidu taarat korjama Intensiivsem Tammeka lubab vastaste eksimusi karmilt karistada Kas poes võib lehte lugeda? (2) Targa mehe intellektuaalne kunst raamatukogus Rüblik kasvas eurotoetuse abil poole aastaga poole suuremaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marian Võsumets: jätke Ossinovski rahule

2 min lugemist
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja Triinu Ossinovski. FOTO: Erlend Štaub

Iga nurga peal võib kuulda ilkumist töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski üle. Näib, et meie rahvusspordil tiibu kärpida sooviva ministri tegevus isegi ühendab inimesi – on, kelle üle koos lõõpida. Mida muud see kampaaniamõõtu ilkumine on kui soov näidata oma vaimukust ja päevapoliitikaga kursis olemist  – ta tahab ju «viina ära keelata»!

Ossinovski on kogenud poliitikuna kindlasti piisavalt teflonmees, et need kommentaarid endast mööda lasta. Ja asi polegi ministri tunnete riivamises, vaid selles, milline menu saadab Ossinovsky-nimelise viina ja muu atribuutika turule tulekut. Televiisorist näen, et tuleb ka ossikükki tegevat ja punast kapuutsi kandvat ministrit kujutava etiketiga vesi õllepudelis. Või õlu veepudelis. Vahet pole, piinlik on juba.

Aga lõõpimine ei lõppe. Konkureeriva lehe fotograaf passis vabariigi aastapäeval nurga taga, oodates hetke, mil Ossinovski veinilaua juurde saabub. Haarab klaasi, tõstab suu juurde, joob, räägib inimestega ja võtab järgmise lonksu. Selliste lähikaadritega saab dramatiseerida mis tahes tegevust, juurde muidugi pealkiri voolavatest veinijugadest.

Süldilaudades üle Eesti meenutab vanem seltskond, et valitsused, kes õlle hinda tõstavad, kaua ei püsi. Tõsi on, valitsused on rahva nägu. Kui vahepeal satubki mõni «apsakas» sisse, tuleb see kiirelt likvideerida, et valitsus saaks rahva nägu edasi olla. Kuid meenutagem, et Ossinovski on üks neist, kelle jaoks ei ole poliitika isikliku tööhõive küsimus. Kartma peaks just viimast.

Haridus ja perekondlikud sidemed lubaksid tal tegutseda palju tänuväärsematel kohtadel, kuid miskipärast on ta võtnud kanda ebapopulaarse poliitiku taaga. Kes teeb vabatahtlikult endale nii? Kas teie teeksite? Sihikindlus ja julgus ebapopulaarseid otsuseid teha ei ole kindlasti miski, mis meie poliitikuid keskelt läbi esmajoones iseloomustaks.

Võimalus end pildituks juua jääb igatahes alles. Selles mõttes pole võrdlused kuiva seaduse ja Gorbatšoviga üldse asjakohased. Veel vähem on asjakohane tõdemus, et nn Ossinovski seadused ehk reklaami ja kättesaadavuse piiramine töötavad ainult noorte puhul, kogenud joomareid see ei päästa. Tõesti, ainult noorte?! Sellest on küll kahju.

Silma ja kõrva kriibib ennekõike see, kuidas Ossinovskist on ühtäkki saanud kogu mageduse sihtmärk. Kurval kombel laienes see nähtus sel nädalal ka tema abikaasale, järjekordse mõttetu naljaga populaarse raadiokanali eetris. Lihtsalt seetõttu, et selle üle on mugav lõõpida, sõbramehe õlapatsu saab ikka kirja. Ärgem ikka nii madalale laskugem.

Seotud lood
02.03.2017 04.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto