T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaalad ja liblikad tähistavad laste enesetapulainet

Jaanus Piirsalu
, reporter
Vaalad ja liblikad tähistavad laste enesetapulainet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Sergei Pestov kaotas aasta eest 16-aastase tütre Diana, keda veendi sotsiaalmeedias katuselt alla hüpates enesetappu sooritama. Pestov võitleb selle eest, et lapsevanemad annaksid endale aru, kui kaitsetud on meie lapsed internetis.
Sergei Pestov kaotas aasta eest 16-aastase tütre Diana, keda veendi sotsiaalmeedias katuselt alla hüpates enesetappu sooritama. Pestov võitleb selle eest, et lapsevanemad annaksid endale aru, kui kaitsetud on meie lapsed internetis. Foto: Jaanus Piirsalu

«Nüüd on mu elu ainuke mõte viia teiste vanemateni ja ühiskonnani teadmine, kui kaitsetud on meie lapsed internetis,» ütleb Sergei Pestov.

Tema aasta tagasi lahkunud tütar Diana jäi igavesti 16-aastaseks. Pestovi väitel on Venemaal paari aastaga samamoodi kui Diana enesetapu sooritanud üle saja teismelise, keda mõjutati sotsiaalvõrgustikus.

Venemaal on ligi aasta kestnud tuline arutelu, kas tõesti tegutsevad suurimas venekeelses sotsiaalvõrgustikus VKontakte (VK) maniakid, kes õhutavad teismelisi endale kätt külge panema, näidates seda teena tõe juurde ja lahendusena kõigile probleemidele. Paljud Eesti venekeelsed noored kasutavad internetis samuti peamise suhtluskanalina VKd.

Tagasi üles