Sisukord
Majandus
Postimees
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali

5 min lugemist
Eesti juurtega Vene ettevõtja Kirill Lääts. FOTO: Erakogu

«Me ehitame igal juhul, olenemata sellest, kas Euroopa Liit annab meie projektile raha või mitte,» lubab Kirill Lääts, kes tahab Saaremaale Mõntusse ehitada veeldatud maagaasi (tuntud kui LNG) punkerdamise terminali.

Tellijale Tellijale

Kirill Läätse (venepäraselt on tema perekonnanimi Liats) juhitud Venemaa ettevõtte LNG Gorskaya LNG-projekt on Eestis kõige uuem ja kõige vähem tuntud Alexela Paldiski ja Vopaki Muuga-projektide kõrval.

«Euroopa Liidu abi puhul tasub meie projekt ära kuue aastaga, aga muidu 11 aastaga,» ütles Lääts Postimehele. «Mõntusse tahame sellepärast, et tuleb midagi Eestile kasulikku teha.» 46-aastane Kirill Lääts on keemia- ja gaasiärile keskendunud Moskva ärimees, kellel on taskus Eesti pass.

Kuna veebruari alguses andis Eesti majandusministeerium Mõntu-projektile oma toetuse ning mai algul teeb oma otsuse Euroopa Ühendamise Rahastu (kas rahastada 50 protsendi ulatuses projekti), siis nõustus Lääts rääkima Postimehele LNG Gorskaya plaanidest, omanikest ja oma varasematest äridest.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto