E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tarbijakülje lühiuudised

Tarbija24
Tarbijakülje lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuus parimat aku säästmise nippi

Kuigi nutitelefon aitab moodsal inimesel tänapäeva maailmas asju kiiremini ja lihtsamini ajada, on igaõhtune akulaadimine päris tüütu. Theinquirer.net on reastanud kuus nippi, kuidas iPhone’i nutitelefoni aku iga pikendada.

Lülita telefoni eredus väiksemaks

iPhone’il on peaaegu sama palju piksleid kui 11-tollisel MacBook Airi sülearvutil. Ekraan on kõige suurem akukulutaja.

Lülita parallaksi võimalus välja

Parallaks on funktsioon, mis lisab värvidesse sügavust ja 3D-efekte. See võib osas inimestes tekitada merehaigust ning on samuti üks põhjus, miks telefoni aku nii kiiresti tühjaks saab.

Lülita välja asukohateenused

Üks suur aku kulutaja on asukoha jälgimise rakendused. Kui soovid, et aku kestaks kauem, lülita need välja.

Lõpeta rakenduste sulgemine

Kuigi võib tunduda, et mida rohkem rakendusi on korraga avatud, seda rohkem võtab telefon ka akut, siis tegelikult kogu aeg rakendusi sulgedes ja siis üsna pea neid jälle avades kulutad tegelikult hulga rohkem akut.

Pane telefon lauale, ekraan allpool

Teadete väljalülitamine aitab aku kestvust parandada. Kui sinu iPhone’il on iOS 9, siis võid teadete väljalülitamiseks panna telefoni ka ekraan allpool laua peale, sest iOS 9 operatsioonisüsteem ei lase ekraanil teate saamisel aktiveeruda, kuid annab sulle teatest siiski märku vibratsiooni või häälega.

Mine energiasäästlikule režiimile

IPhone’i seadetes on võimalik valida Low Power Mode, mis aitab telefoni akul kauem kesta. Kasuta seda.

Kuus kuulujuttu Coca-Cola kohta – müüdid või tegelikkus?

Fox reastas mõned tuntumad müüdid, mida Coca-Cola kohta on räägitud ja mida paljud ehk tänaseni usuvad.

Coca-Cola sisaldab sealiha. See on siiski müüt, sest jook ei sisalda midagi loomset. Nii võivad seda tarbida ka moslemid, kelle kohutamiseks müüti ehk levitama hakatigi.

Coca-Cola joomine ja pauksuhkrut sisaldavate kommide söömine tekitab plahvatusliku reaktsiooni. Kuulujutt levis rohkem 1980. ja 1990. aastatel ega vasta tõele. Kui pauksuhkruga kommi suhu paned, siis eraldub sealt süsihappegaasi ning kõik, mis alles jääb, on pelgalt suhkur. Seega ei kujuta kokkupuude Coca-Colaga endast ohtu.

Coca-Cola ja Mentose kombinatsioon tekitab kõhus plahvatuse. Tõepoolest, see kooslus tingib ägeda reaktsiooni, mis kulmineerub vahuse uputusega, kuid magu ega kõht sellest siiski ei lõhke. Sellegipoolest ei tasu selle koosluse söömisega nii julgelt katsetada.

Coca-Cola puhastab kõike, alates vereplekkidest kuni õliste kaltsudeni. Mõneti võib Coca-Cola küll plekki vähendada, ent see oleneb täiesti plekist, kangast ja viimase värvist. Müüt on alguse saanud soovitusest, et mis tahes plekki tasub kohe hõõruda mineraalveega. Kuna Cocat peetakse mulliveest happelisemaks, siis sealt see soovitus ka pärineb. Tõsi on aga, et tavaline mineraalvesi või äädikas teeb plekkide puhastamisel paremat tööd kui Coca-Cola ning need ei ole nõnda kleepuvad.

Coca-Colasse ligunema jäetud hammas haihtub üleöö. Mis tahes happelise vedeliku sisse jätmine kahjustab hamba emaili jäädavalt. See kehtib ka Coca-Cola puhul, mis on võrdlemisi nõrga happelisusega.

Coca-Cola sisaldab kokaiini. See pole siiski kunagi Coca-Cola koostisosade hulka kuulunud.

Märksõnad
Tagasi üles