Snapchati lennukas börsidebüüt

Snapchati asutajad Bobby Murphy (vasakult) ja Evan Spiegel neljapäeval New Yorgi börsil enne Snapi aktsiate avalikku emissiooni. FOTO: LUCAS JACKSON/Reuters/Scanpix

Neljapäeval, esimesel kauplemispäeval kallines populaarse sõnumiteenuse Snapchat emafirma Snap aktsia 44 protsenti, millele järgnes reedel veel 11 protsenti, see tegi kahe päeva kokkuvõttes jahmatamapaneva 59-protsendilise tõusu 27,09 dollarini.

Tellijale Tellijale

See teeb Snapi turuväärtuseks 37,8 miljardit dollarit, mis on 93 korda suurem kui ettevõtte eelmise aasta 404 miljoni dollari suurune käive. Sama suur oli eelmisel aastal ka Selveri käive, aga Tallinna Kaubamaja, kuhu gruppi Selver kuulub, turuväärtus on veidi alla 400 miljoni euro. Seega on Snapi ja Selveri käibed võrdsed, aga turuväärtus erineb sada korda.

Tänu investorite huvile USA selle aasta esimese aktsiate avaliku emissiooni vastu kasvas Snapchati asutajate Evan Spiegeli ja Bobby Murphy vara väärtus kuue miljardi dollarini. Mõlema noore mehe (Evan Spiegel on 26- ja Bobby Murphy 28-aastane) vara kasvas esimese kauplemispäevaga 1,58 miljardi dollari võrra.

Snapi aktsiate avaliku emissiooni (IPO) ja esimese kauplemispäeva suurimateks võitjateks on ka riskikapitalifirmad Benchmark Capital ja Lightspeed Venture Partners, kelle omanduses olevate aktsiate väärtus kasvas ühe päevaga vastavalt 904 miljoni dollari võrra, kolme miljardi dollarini ja 613 miljoni dollari võrra, kahe miljardi dollarini.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto