Sisukord
Majandus
Postimees
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Snapchati lennukas börsidebüüt

3 min lugemist
Snapchati asutajad Bobby Murphy (vasakult) ja Evan Spiegel neljapäeval New Yorgi börsil enne Snapi aktsiate avalikku emissiooni. FOTO: LUCAS JACKSON/Reuters/Scanpix

Neljapäeval, esimesel kauplemispäeval kallines populaarse sõnumiteenuse Snapchat emafirma Snap aktsia 44 protsenti, millele järgnes reedel veel 11 protsenti, see tegi kahe päeva kokkuvõttes jahmatamapaneva 59-protsendilise tõusu 27,09 dollarini.

Tellijale Tellijale

See teeb Snapi turuväärtuseks 37,8 miljardit dollarit, mis on 93 korda suurem kui ettevõtte eelmise aasta 404 miljoni dollari suurune käive. Sama suur oli eelmisel aastal ka Selveri käive, aga Tallinna Kaubamaja, kuhu gruppi Selver kuulub, turuväärtus on veidi alla 400 miljoni euro. Seega on Snapi ja Selveri käibed võrdsed, aga turuväärtus erineb sada korda.

Tänu investorite huvile USA selle aasta esimese aktsiate avaliku emissiooni vastu kasvas Snapchati asutajate Evan Spiegeli ja Bobby Murphy vara väärtus kuue miljardi dollarini. Mõlema noore mehe (Evan Spiegel on 26- ja Bobby Murphy 28-aastane) vara kasvas esimese kauplemispäevaga 1,58 miljardi dollari võrra.

Snapi aktsiate avaliku emissiooni (IPO) ja esimese kauplemispäeva suurimateks võitjateks on ka riskikapitalifirmad Benchmark Capital ja Lightspeed Venture Partners, kelle omanduses olevate aktsiate väärtus kasvas ühe päevaga vastavalt 904 miljoni dollari võrra, kolme miljardi dollarini ja 613 miljoni dollari võrra, kahe miljardi dollarini.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto