Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uibo õnnetu saatus

1 min lugemist
Maicel Uibo saab nüüd juba rahulikult MM-iks valmistuda. FOTO: Thomas Windestam/DECA Text och Bild

KERGEJÕUSTIK. Pikk ja väsitav lennureis üle ookeani selleks, et joosta pool 60 meetri distantsist ning seejärel tõdeda, et edasine osalemine tiitlivõistlusel on suure küsimärgi all. Just selline õnnetu saatus tabas Maicel Uibot. Suurte lootustega ja enda sõnul heas seisundis mitmevõistlejal ebaõnnestus teine tiitlivõistlus järjest, ta oli sunnitud Belgradi sise-EMil reievigastuse tõttu juba teisel alal katkestama. Ka eelmine tiitlivõistlus, Rio olümpia läks aia taha, sest ta sai kuulitõukes nulli.

Tellijale Tellijale

Nii ei täitunud Bahamal elava ja treeniva sportlase lootus saada Eesti Olümpiakomitee suurema toetuse peale ja teha sellega oma elu kergemaks. Hetkel on Uibo EOK jaoks C-kategooria sportlane, kes peab hakkama saama 500 euroga kuus.

Kui Uibo oleks suutnud EMil hõbeda või pronksi võita, oleks tema toetus olnud B-klassi oma. See tähendanuks, et kuus saaks ta ettevalmistustoetust 1400 eurot ja palka 1600 eurot. Kulla puhul kerkinuks ta A-kategooriasse ja summad oleks vastavalt 2200 ja 2500.

Uibo ise ei tahtnud rahast suurt numbrit teha ja nentis, et pärast ülikooliõpingute lõppu USAs ongi tiitlivõistlustel osalemine prioriteet. «Ma ei tulnud siia ainult raha pärast, aga reaalsus on reaalsus ja tuleb hakkama saada, seekord läks sedasi,» lepib ta olukorraga.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto