Sisukord
Arvamus
Postimees
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg

2 min lugemist
Kristina Herodes FOTO: Tiit Mõtus

Eurovisioon on vaieldamatult suurim show, nii läheb käiku kogu tähelepanu võitmise arsenal. On igati põnev vaadata, kuidas tuli lendab ja pommid plahvatavad, see kasvatab mastaapi ja võib anda loole palju juurde.

Aga sealjuures ei tasu unustada peamist telge, mille ümber kogu kaadervärk pöörleb. Möll ja trall võib laval olla, meloodia peab olema. Ja mitte lihtsalt hea lugu, oh ei – see on liialt lai mõiste, et euroteadvusest läbi mahtuda. Lool peab olema mingi fraas, mis erilisena esile tõuseb ja juba esimesest kuulamisest meelde jääb. Sest lauluvõistlusel teist võimalust ei anta.

Kas võidab lugu või esitaja? Popmuusikas pole võimalik ühte teisest eraldada. Laul ennast ise ei esita! Võrratu lugu sureb sekundiga vale esitaja suus. Väga hea muusik seevastu võib võtta hääled ka üksnes oma sarmiga, kuid sel juhul on enamasti tarvis eelnevat tuntust. Eurolaval on see võimatu – sa võid olla megastaar oma koduriigis, mõnes naaberriigis samuti, aga kindlasti ei õnnestu see kõigis 43 riigis ühel ajal.

Millal saabub hirmus hetk, mil artisti «parim enne» mööda saab? See teema kütab kirgi, sest olgem ausad – noorus on väga lühike periood, mis pöördumatult kaob. Eesti eelvoorus oli mitmeid fantastilisi noori, kes tegid vapustava etteaste, pealegi veel tugeva looga. Eurolava latt ja pingenivoo on siiski niivõrd kõrgel, et algajale oleks see tõsine psühholoogiline katsumus. Ta võib muidugi auga välja ujuda.

Siiski palju mõnusam on teada, et saadame lahingusse kaks võimsat esinejat, pealegi veel ühise rindena, kes on juba tulest ja veest läbi käinud. Laura elas rängima võimaliku katsumuse läbi juba Eesti eelvooru finaalis – kaotas hääle, ei jätnud jonni ja tuli siiski võitjana välja!

Aga asi pole tegelikult üldse eas – asi on põlemises. Kui inimene endiselt tuleb lavale, naudib seda, on täiesti vahetu ja annab endast kõik, siis ei tüdine temast ka publik. Meenutage Iffi – isegi need lapsed, kes meie igiarmastatud staariga alles «Eesti laulul» tuttavaks said, on vaimustuses. Koidul ja Laural on kindlasti käes parim aeg – piisavalt kogemust, kuid endiselt kirg olla laval, armastus selle vastu, mida tehakse. Ja see parim aeg võib kesta veel väga kaua.

Koit ja Laura näitasid oma ehedate ja vahetute reaktsioonidega kõigile, kui siirad ja üllatunud nad olid. Kui keegi üldse võiks siinmail staaritseda, siis nemad. Need kaks teevad seda aga kõigist kõige vähem, on inimlikud, siirad ja soojad. See on energiakulukas ja raske, aga tuleb protsentidega tagasi rahva armastuses. Ja tunnete keel on rahvusvaheline.

Seotud lood
04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto