Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist

2 min lugemist
Lembit Kurvits (15. mai 1954, Mammaste – 20. veebruar 2017, Keila) elas viimasel kümmekonnal aastal nii Võisiku kui ka Keila hooldekodus. FOTO: Margus Ansu

Tartlane Lembit Kurvits suri 20. veebruaril Keila hooldekodus. Tema elutee ei olnud sirge ja vaevadeta ning samalaadseks on kujunenud surmajärgsed päevad, sest luuletaja surnukeha ootab juba kaks nädalat matmist või tuhastamist. Lähisugulased ei vastanud Tartu linna sotsiaal- ja tervishoiuosakonna püüdlustele panna nad korraldama kirjaniku Lembit Kurvitsa viimsele teekonnale saatmist.

Tellijale Tellijale

Lembit Kurvitsa vaimne seisund oli selline, et ta oli ohtlik teistele ja iseendale. Aastal 2001 ilmus trükist tema seitsmes ehk eelviimane raamat «Kakskümmend viis luuletust», milles värssidele eelneb proosameenutus «1993–2000».

Kurvits käsitleb selles oma tegevust kaheksal viimasel aastal, salgamata «hääli» oma peas, mis on sundinud teda ümbruskonda kahjustavale tegevusele. Ta kirjeldab ka psühhofarmakone, mida ta peab võtma. Raamatu järelsõnas märgib Priidu Beier, et Lembit Kurvits on jõudnud viibida vahepeal kaks korda Patarei vanglas Tallinnas.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto