N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu

Kaspar Koort
Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Luunja kultuuri- ja vabaajakeskuse kultuurikorraldaja Tarmo Lillo sõnul on asenduskodu vaja rahvusliku klaverimuuseumi filiaali kümnele pillile.
Luunja kultuuri- ja vabaajakeskuse kultuurikorraldaja Tarmo Lillo sõnul on asenduskodu vaja rahvusliku klaverimuuseumi filiaali kümnele pillile. Foto: Sille Annuk

Kuidas teile meeldiks oma elutoas imetleda klaverit, millel on loomingut komponeerinud Eesti koorimuusika suurkujud Richard ja Alo Ritsing? Või ehk soovite aukohale seada hoopis pea sada viiskümmend aastat vana Bechsteini, mis on kuulunud Vene keisrite ihuarstile Philipp Karellile?

Kuigi selline pakkumine võib esmapilgul tunduda ootamatu, võivad kümme inimest, kel kodus piisavalt vaba ruumi, sel suvel end väärikate muusikainstrumentide kaasomanikuna tunda. Nimelt on maist kuni septembrini remondis Luunja kultuuri- ja vabaajakeskus ning selleks ajaks on tarvis leida asenduskodu keskuse ühes osas asuva Eesti rahvusliku klaverimuuseumi filiaali pillidele.

Keskuses kultuurikorraldajana tegutsev Tarmo Lillo täpsustas, et filiaalis on kaksteist pilli ning lisaks kuulub kaks klaverit ka kultuurikeskusele. Et muuseum viib neli klaverit Valka näitusele, soovitakse ajutine kodu leida kümnele pillile.

Märksõnad
Tagasi üles