Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura

6 min lugemist
Eesti Laul 2017 võitjad FOTO: Erlend Štaub

Eurovisioonile sõidab Eestit esindama tõeliselt karastunud ja kullaprooviga tiim – Koit Toome, Laura ja tänavuse «Eesti laulu» võiduloo autor Sven Lõhmus tunnevad end ühtmoodi koduselt eurolaval ja Kiievis. «Verona» meloodia poeb hinge nii noortele kui ka vanematele ja jääb kummitama esimesest motiivist alates. Eestil on kindlasti kõik šansid Eurovisioonil suurepäraselt esineda.

Tellijale Tellijale

«Verona» on selles mõttes geniaalne lugu, et esimese nelja sekundiga on selle tunnusfraas kuulajatele kõrva jäänud ja kõvakettale salvestunud. Koit Toome falsett on lummav ja häälte kooskõla Lauraga ainulaadne. Muusikat võib kirjutada mitmel viisil ja mitmeks puhuks, kuid Sven Lõhmus teab, kuidas kõnetada kuulajaid üle riigipiiride just sedalaadi võistlusel nagu Eurovisioon.

Teises hääletusvoorus võitsid Koit Toome ja Laura looga «Verona» rahva poolehoiu ülekaalukalt  – 81 000 inimest andis oma otsusest telefoni teel teada ja neist 55 protsenti pidas lemmikuks just seda pala. Muidugi jagus toetajaid ka kõigile ülejäänud üheksale andekale artistile, kes sel korral «Eesti laulul» võistlustules olid.   

«Mina ei oska midagi tarka öelda, Laura ütleb praegu,» oli Koit Toome võidust kuuldes siiralt üllatunud. Nii suur, kogenud ja kõva artist nagu tema!

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto