Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
06.03.2017
Eesti Mälumäng Karm kahtlustus: psüühikahäiretega inimesi kasutati petuskeemis (4) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Kas klassikaline viieaastane kõrgharidus kaob ajalukku? Eurovisioonil esindavad Eestit Koit Toome ja Laura Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Eesti juurtega Vene ärimees plaanib Saaremaale LNG-terminali (4) Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki (6) Snapchati lennukas börsidebüüt Välismaa Trump nõuab Kongressilt Obama uurimist Malaisia lõikab sidemeid Kimi režiimiga läbi Välismaa lühid Arvamus Kätlin Konstabel: et hoolimatus ei maksaks lapse elu (4) Kristina Herodes: Koidu ja Laura parim aeg Juhtkiri: eurooplased peavad ise panustama sellesse, mida Trump kärbib Scott Abel: Apollo 8 uues kuues – turismiobjekt Kuu (2) Postimees 1900. aastal: tuisk, torm ja laste koolitee Toomas Kivimägi: Rail Baltic – kordumatu võimalus (24) Kultuur VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Schloss Fall VIDEO! Retk romantikasse Keila-Joa lossis Sport Klopp usaldas Klavanit ja Liverpool seljatas Arsenali Tammeka ja Tulevik üllatasid, Flora viigistas Levadiaga Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus Spordi lühiuudised Teadlikke riske võttev Balta on sama tugev kui varem Kevad ei tule Eesti suusatajatele meelakkumine Uibo õnnetu saatus Rosenbergi pikk võitlus iseendaga Tartu Prefekt: politsei vajab koduvägivalla ohjeldamisel häid partnereid Kaks nädalat tagasi surnud luuletaja ootab ikka veel matmist (5) Tartu veider mure – liiga palju lapsi (1) Tartu tõmbab miljööalade piire koomale Kui teeks parkimismaja hoopis kaubamaja kõrvale Aleksandri tänava liiklusmärkide virvarr võtab silmade ees kirjuks Uus mänguväljak toob parki põõsaid juurde Klaverimuuseum otsib kümnele pillile asenduskodu Elu religioosses kolkakülas: üks kõigi eest ja kõik ühe vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu tõmbab miljööalade piire koomale

4 min lugemist
FOTO: Graafika: Artur Kuus

Tartus on  väga suured alad miljööpiirkondadena kaitse alla võetud, kuid uue üldplaneeringu koostamisel on jõutud arusaamisele, et neid on ehk saanud liigagi palju ja kõige kaitsmiseks ei ole jaksu ei linnal ega omanikel.

Tellijale Tellijale

Supilinn, Karlova, Tähtvere ja Ees-Tammelinn on hinnatud elamispiirkonnad ning nende arhitektuurne keskkond vaimustab tihti ka linna külalisi. Suured alad neist linnajagudest on praegu miljöökaitsepiirkonnad ja jäävad ka edaspidi, kuid mitmel pool paneb linnavalitsus ette miljööalade piire koomale tõmmata. 

«Tartus on väga palju omanäolisi piirkondi, mis väärivad esile tõstmist, aga kas nad väärivad ka eraldi kaitserežiimi, see on iseküsimus,» ütles Tartu abilinnapea Jarno Laur, kes eelmisel nädalal käis volikogu komisjonides rääkimas linna uuest üldplaneeringust. Sel nädalal arutab linnavolikogu selle mahuka dokumendi suunamist avalikule väljapanekule.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto