Harvey suur triumf ja Norra meeste nõrkus

Alex Harvey võitjana üle finišijoone tuhisemas. FOTO: Christof Stache/AFP/Scanpix

LAHTI MM. Norra mehed jäidki murdmaasuusatamises individuaalse kuldmedalita. Viimati tabas norralasi selline krahh 1995. aasta Thunder Bay maailmameistrivõistlustel. Vähemalt suudeti reedeses teatesõidus kuld ära napsata, vastasel juhul oleks nõudlik Norra ajakirjandus treenerid ja koondise liidri Martin Johnsrud Sundby tükkideks rebinud.

Tellijale Tellijale

Eilses 50 km ühisstardist vabatehnikamaratonis komistas Sundby lõpusirge alguses ja piirdus alles viienda kohaga. Et norralase vorm hakkas MMi käigus pisut langema, võis maratoni suurimaks favoriidiks lugeda Lahtist juba kaks kulda võitnud venelast Sergei Ustjugovit. Lõpuks ei saanud keegi aga vastu Kanada ässale Alex Harveyle, kellel polnud Lahtist veel medalit ette näidata.

28-aastane Harvey pole Sundby, Ustjugovi ja suusakuninga troonilt tõugatud Petter Northugi kõrval suguni nii kõlav nimi, aga päris üllatusmeheks teda ka pidada ei saa. Lahti MMil sai ta suusavahetusega sõidus viienda koha ja varem oli ta maailmameistrivõistlustelt kogunud neli medalit, sealhulgas kuus aastat tagasi paarissprindi kulla. Soomlaste medaliarve kasvas pärast Matti Heikkineni eilset pronksi koguni viieni.

04.03.2017 07.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto